Прискорене серцебиття
Відчуття прискореного серцебиття виникає, коли наше серце б’ється надто сильно, швидко, пропускає удари. Хоча такі симптоми можуть бути неприємними та викликати занепокоєння, проте серцебиття зазвичай не є серйозним і часто зникає саме по собі. Найчастіше воно викликане стресом, тривогою, або надмірним споживанням кофеїну, нікотину чи алкоголю. Серцебиття також може виникати під час вагітності. Якщо ви страждаєте від постійного прискореного серцебиття, варто звернутися до лікаря.
Симптоми прискореного серцебиття:
Ви можете відчувати серцебиття в горлі або шиї, а також у грудях. Вони можуть виникати під час фізичної активності або в стані спокою. Поширені симптоми прискореного серцебиття:
- Серце б’ється надто швидко;
- Швидко пурхає;
- Постійно стукає;
- Пропуск ударів.
Чому виникає прискорене серцебиття?
Причин швидкого биття серця може бути багато. Воно може бути пов’язане з роботою серця, або його походження залишається невідомим. До причин, не пов’язаних із серцем, належать:
- Сильні емоції, такі як тривога, страх або стрес, що часто виникають під час панічних атак;
- Інтенсивні фізичні навантаження;
- Вживання кофеїну, нікотину, алкоголю або незаконних наркотиків, таких як кокаїн і амфетаміни;
- Захворювання, наприклад, щитоподібної залози, низький рівень цукру в крові, анемію, низький артеріальний тиск, лихоманку та зневоднення;
- Гормональні зміни під час менструації, вагітності або безпосередньо перед менопаузою;
- Ліки, такі як таблетки для схуднення, протинабрякові засоби, інгалятори від астми, а також деякі препарати для запобігання аритмії або лікування гіпотиреозу;
- Деякі рослинні та харчові добавки;
- Порушення балансу електролітів.
Коли звернутися до лікаря?
Серцебиття, яке є рідкісним і триває лише кілька секунд, як правило, не потребує оцінки. Якщо вас турбує часто прискорене серцебиття і відчуваєте наступні симптоми, то обов’язково зверніться до лікаря:
Як зменшити прискорене серцебиття?
Якщо прискорене серцебиття спричинене тривогою або стресом, ви можете контролювати його за допомогою заспокійливих практик, таких як йога, медитація або дихальні вправи. Якщо ж причиною є кофеїн, варто зменшити споживання кави та інших напоїв, що його містять.
Використані джерела:
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-palpitations/symptoms-causes/syc-20373196
https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17084-heart-palpitations
https://www.webmd.com/heart-disease/what-causes-heart-palpitations