Домашні засоби для лікування нежитю

як позбутись нежитю

Внаслідок надмірного накопичення слизу у носових проходах, що спричиняє появу рідких виділень, які витікають з носа, виникає нежить. У цій статті ви зможете ознайомитися із домашніми засобами лікування нежитю, які полегшать ваші симптоми.

Існує декілька причин, які можуть призвести до розвитку нежитю. Найпоширенішою з них є вірусні інфекції носових пазух, зазвичай спричинені застудою, охолодженням, алергією, синуситом або іншими факторами. 

Коли ви вдихаєте вірус або алерген, такий як пил або пилок, це подразнює слизову оболонку носових ходів і пазух, що призводить до виділення прозорого слизу, який допомагає утримувати мікроби або алергени та виводити їх з носа.

Домашні засоби, які допоможуть полегшити нежить

Якщо у вас немає інших симптомів, є кілька способів впоратися з нежитю вдома за допомогою природних варіантів самообслуговування, які не передбачають застосування ліків.

  • Пийте багато води

Під час нежиті важливо пити багато води — це допоможе розрідити слиз у вашому носі, забезпечуючи його легке видалення. Важливо, уникати  напоїв, які можуть призвести до дегідратації, таких як кава та алкоголь.

  • Гарячі напої

Спробуйте пити чаї, особливо настояні на травах, які мають протизапальні властивості, які допомагають відкрити та розслабити дихальні шляхи.

Наприклад, ромашка, імбир, м’ята або кропива — мають протизапальні та антигістамінні властивості. 

  • Зволоження повітря

Спеціальні зволожувачі перетворюють воду на пару, щоб зволожити сухе повітря у приміщені. Волога допомагає розріджувати й виводити слиз та заспокоювати подразнені пазухи вашого носа.

  • Пар для дихання

Цей засіб схожий на попередній метод. Власне, пара може сприяти розрідженню слизу і полегшити стан при нежитю. 

Ось як це зробити:

  1. Розігрійте воду в чистій каструлі, але не доводьте її до кипіння.
  2. Піднесіть ваше обличчя на відстань 20-30 см над гарячою парою приблизно на 5 хвилин. Важливо не допускати контакту обличчя з водою. Закрийте очі та глибоко вдихніть пару через ніс. Якщо ви відчуваєте, що ваше обличчя стає занадто гарячим, зробіть коротку перерву.
  3. Після процедури прочистить ніс від слизу.

Повторюйте цей процес 2-3 рази на день, якщо симптоми не минають. Також ви можете використовувати різні трави або ефірні олії евкаліпта, м’яти перцевої, сосни, розмарину, шавлії, м’яти звичайної, чайного дерева і чебрецю. Вони містять речовини, такі як ментол і тимол, які зазвичай зустрічаються в безрецептурних засобах для полегшення закладеності носа.

  • Гарячий душ

Для швидкого полегшення своїх симптомів, ви можете спробувати гарячий душ. Гаряча пара під душем може допомогти полегшити нежить і закладеність носа.

  • Назальний спрей

Сольові назальні спреї є природним засобом для промивання носа. Використання сольового назального спрею покращує симптоми, зокрема нежить, закладеність носа та якість сну.

  • Теплий компрес

Застосування теплого компресу або вологої мочалки в області чола та носа кілька разів на день може сприяти зменшенню дискомфорту при нежитю й полегшити тиск у пазухах носа. Також теплий компрес підвищує кровообіг в області носа, що може допомогти зменшити відчуття закладеності носа. 

Щоб самостійно зробити теплий компрес вдома, змочіть чисту тканину в помірно гарячій воді та прикладіть її до чола та носа на 15-20 хвилин.

Пам’ятайте, що завжди варто звернутися до лікаря за правильно підібраним лікуванням.

Схожі записи