Яка шкода кофеїну та користь випитої кави?

Шкода кофеїну

Більшість людей починають свій день із горняти запашної кави. Для когось це повсякденна рутина і звичка, а для когось — спосіб, щоб прокинутися та бути енергійним. Кофеїн має свої переваги, але він також може створити проблеми.  Пропонуємо вам дізнатися у нашій статті, скільки це занадто багато, і чи потрібно вам обмежити його споживання.

Яка доза кофеїну є завеликою?

400 міліграмів (мг) (4 чашки кави, 10 банок коли, 2 енергетичні напої) — безпечна добова кількість кофеїну для більшості здорових дорослих. Треба пам’ятати, що реальна кількість кофеїну у напоях може значно відрізнятися, особливо в енергетичних напоях.

Наприклад, одна чайна ложка порошкоподібного кофеїну еквівалентна приблизно 28 чашкам кави. Такий високий рівень кофеїну може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям і, можливо, смерть.

Ви повинні розуміти, що вживання кофеїну не так шкідливо для дорослих людей, як для підлітків, особливо дітей. Не зловживайте кофеїном та ні в якому разі не змішуйте кофеїн з алкоголем та іншими наркотиками. Поговоріть зі своїм лікарем про обмеження кофеїну, якщо ви вагітні або намагаєтесь завагітніти та, якщо ви годуєте груддю.

Кому потрібно обмежити вживання кофеїну?

Скоротіть кількість, якщо ви випиваєте понад 4 чашок кави на день, особливо, якщо ви спостерігаєте у себе такі побічні ефекти:

Ви вживаєте ліки або додатки

Деякі ліки та інші додатки можуть взаємодіяти з кофеїном. Ось декілька прикладів:

  • Ефедрин (може збільшити ризик високого кров’яного тиску, серцевого нападу, інсульту або судом).
  • Теофілін (вживання цього його разом з кофеїном може збільшити побічні ефекти кофеїну, такі як нудота та прискорене серцебиття).
  • Ехінацея (рослинний додаток, який іноді використовується для профілактики застуди чи інших інфекцій, може підвищити концентрацію кофеїну у вашій крові)

Рекомендовано обговорити поєднання ліків із вживання кофеїну зі своїм лікарем, щоб уникнути побічних ефектів.

Чим корисна кава?

Якщо говорити про користь цього запашного напою, то ви повинні розуміти, що варто включати всі фактори: коли, скільки і як багато ви п’єте кави. Нові дослідження виявили можливий зв’язок між кавою та зниженням смертності. Кава може забезпечити певний захист від:

Кава може мати свої ризики, переважно через високий вміст кофеїну. Наприклад, він може тимчасово підвищити артеріальний тиск. Велике споживання вареної нефільтрованої кави пов’язане з легким підвищенням рівня холестерину. Ваша звичка пити каву, можливо, корисна і навіть може мати певні переваги. Зменште споживання кави, якщо у вас виникають побічні ефекти:

  • печія
  • нервозність
  • безсоння.
Використанні джерела:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/coffee-and-health/faq-20058339

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/caffeine/art-20045678

Схожі записи