Дистильована вода, яка користь та шкода?
Дистильована вода вважається найчистішою формою води, тому, як правило, безпечна для пиття. Як її отримати? Під час збору пари від кип’ятіння видаляється сіль, мінерали та інші домішки. Дистиляція видаляє ці забруднення за допомогою кип’ятіння і подальшої конденсації. Однак часто цей м’який смак і може мати негативні сторони при регулярному вживанні, наприклад, не забезпечити організм необхідними мінералами.
Питна вода проти дистильованої води
Джерела, річки або інші мережі водопостачання – це придатні для споживання джерела питної води. Існує висока ймовірність її забруднення бактеріями, паразитами та хімічними речовинами.
Як відбувається фільтрація води:
- Зворотний осмос фільтрує воду через спеціальний матеріал, який називається напівпроникною мембраною. Цей матеріал пропускає рідину, але видаляє сіль і домішки.
- Дистиляція кип’ятить воду, а потім конденсує пару назад у рідину, щоб видалити домішки й мінерали.
- Деіонізація видаляє сіль та інші мінеральні іони (молекули) з води.
Чи безпечно пити дистильовану воду?
Дистильовану воду безпечно пити як частину збалансованої дієти. Оскільки дистильована вода позбавлена мінералів, таких як натрій, кальцій і магній, вона не має характерного смаку водопровідної або бутельованої води. У такому чистому вигляді дистильована вода містить лише кисень і водень, тому вона може бути несмачною.
Зазвичай дистильована вода може бути хорошим варіантом для пацієнтів, які проходять лікування раку, щоб уникнути дисбалансу електролітів під час терапії. Лікарі рекомендують пацієнтам з раком шукати на пляшках з водою такі позначки, як “дистильована” або “фільтрована зворотним осмосом”, що вказують на методи очищення води.
Шкода від пиття дистильованої води
Ви повинні розуміти, що для здорового функціонування організму потрібні мінерали (особливо магній та кальцій), саме вони виконують такі функції:
- Формування кісток і оболонок;
- Баланс води та електролітів;
- Підтримка обміну речовин;
- Утворення кисню;
- Регулювання гормонів.
Власне, перегонка видаляє ці важливі мінерали, тому вживання дистильованої води може призвести до їх нестачі. Використання демінералізованої води для приготування їжі може призвести до втрати мінералів з продуктів. Також дефіцит мінералів впливає на здоров’я, а саме:
- Підвищена захворюваність;
- Зниження імунітету;
- Порушення фізичного і психічного розвитку.
Дистильована вода може спричинити надмірну гідратацію. Вживання занадто великої кількості води після сильного потовиділення може призвести до дисбалансу солей в організмі, що небезпечно для здоров’я. Наприклад, люди, які займаються спортом часто п’ють спортивні напої, щоб підтримувати правильний баланс води, солі та цукру в організмі.
Поширені способи використання дистильованої води
Оскільки дистильована вода позбавлена мінералів, її часто використовують в автомобілях і побутових приладах. Ось кілька найпоширеніших застосувань:
- парові праски;
- акваріуми (мінеральні добавки слід додавати в корм для риб);
- полив рослин;
- автомобільні системи охолодження;
- лабораторні експерименти;
- певні медичні прилади (апарати постійного позитивного тиску в дихальних шляхах для лікування апное уві сні);
Використанні джерела:
https://www.healthline.com/health/can-you-drink-distilled-water
https://www.verywellhealth.com/can-you-drink-distilled-water-8415864
https://www.medicinenet.com/is_drinking_distilled_water_good_or_bad_for_you