Як правильно вмиватися?

Вмивання обличчя

Ця ранкова рутина є важливою, але чи правильно ви її робите? Безумовно, вмивання може здаватися простим, проте ця процедура вимагає трохи більше часу й уваги, щоб ваша шкіра мала бездоганний вигляд. Рекомендується вмиватися двічі на день. Незалежно від типу, текстури та поточного стану шкіри, що особливо важливим є вечірнє очищення. У цій статті ми підготували поради, які допоможуть вам правильно доглядати за вашою шкірою.

Змийте повністю макіяж

Якщо ваші пори забиті, випробуйте метод подвійного очищення. Цей процес у два етапи використовує натуральну олію (рицинова, оливкова або соняшникова) для видалення зайвого бруду. Після цього слід ретельно вмити обличчя м’яким засобом, щоб змити олію.

Не лінуйтеся завжди змивати макіяж перед сном, адже він впливає на стан вашої шкіри. Змочить ватний диск у міцелярній воді або у натуральній олії, щоб зняти макіяж з очей та на інших частинах вашого обличчя.  Згодом використовуйте свій індивідуальний засіб додаткового очищення вашої шкіри. 

Не використовуйте для вмивання свого обличчя звичайне мило 

Це досить поширена помилка багатьох людей. Мило, яким часто миють руки, не розроблене для обличчя, тому легко впливає на розмноження бактерій, які можуть призводити до частих висипань. 

Для догляду за вашим обличчям краще використовувати спеціальні засоби, які спеціально розроблені для ніжної шкіри. Не гоніться за засобами, які утворюють величезну піну, адже переважно саме вони позбавляють шкіру природних олій. Ми рекомендуємо підібрати для себе індивідуальні косметологічні засоби із вашим дерматологом. 

Використовуйте теплу помірну воду для вмивання свого обличчя

Гаряча вода відкриває пори, а холодна їх звужує? Ні, це МІФ! Безумовно, що різкі перепади температури води викликають подразнення, але від цього немає жодної користі. Дотримуйтеся золотої середи — вмивайтеся водою, яка має приємну температуру для вашої шкіри. 

Для кращого ефекту додавайте очищальний засіб. Він допоможе очистити шкіру від бруду, залишків їжі та жиру.

Скраби та засоби для відлущування омертвілих клітин шкіри 

З такими засобами потрібно бути обережними, адже ефект скрабу може зруйнувати природний захисний бар’єр вашої шкіри. Очищайте свою шкіру за допомогою кінчиків пальців, повільно масажуючи 1-2 хвилини частини обличчя.

Що має міститися у продуктах для відлущування? Косметологи радять шукати на етикетках такі компоненти:

  • саліцилову кислоту;
  • гліколеву кислоту;
  • молочну кислоту;
  • фруктові ензими.

Дайте косметичному засобу 1 хвилину, щоб він проник та краще очистив пори вашої шкіри.

Не перестарайтеся із косметичними очищувальними засобами

Ваша шкіра має природний захисний бар’єр, який зберігає її зволоженою та захищає від зовнішніх впливів. Ви повинні розуміти, що однією з ознак надмірного відлущування є підвищена чутливість шкіри, що може призвести до подразнень, висипань та відчуття печіння при застосуванні засобів.

Очищувальні засоби, яких слід уникати у своєму догляді:
  • брускове мило
  • ароматизовані засоби та ті, які містять фарбу;
  • засоби, які утворюють занадто багато піни;
  • щоденні відлущувальні очищувальні засоби.

 Відмовтеся від непотрібних додаткових губок для вмивання

Будь-які губки та інші схожі “інструменти” для додаткового очищення шкіри краще уникати, адже вони часто можуть містити бактерії, які накопичуються на губках і призводять до висипань на обличчі. Натомість використовуйте для вмивання свої чисті руки.

Не забувайте про шию та щелепу

Ваша лінія підборіддя і шия схильні до накопичення бруду і сміття. Під час вмивання обличчя, акуратно масажуйте шкіру пальцями у напрямку знизу і догори, щоб покращити кровообіг та зберегти шкіру здоровою та тонізованою. Цей елемент масажу може сприяти розслабленню та забезпечити вашому обличчю потрібне розслаблення м’язів після напруженого дня.

Промокніть мокре обличчя м’яким рушником

Насправді волога, яка залишилася на вашому обличчі не зволожує його, а навпаки, призводить до його сухості. Акуратно заберіть зайву вологу чистим, м’яким рушником. 

Не економте на своєму очищувачу

Якщо ви використовуєте дорогоцінний засіб, може з’явитися спокуса використовувати менше, ніж рекомендовано, щоб продовжити його дію або заощадити гроші. Проте цього робити не варто! Якщо у вас є сумніви, перевірте на етикетці рекомендовану кількість засобу. Продукти часто проходять тестування, щоб визначити оптимальну та безпечну кількість для загального використання.

Завершіть ваше вмивання тоніком

Після вмивання обличчя варто відновити баланс шкіри. Для цього використовуйте тоніки. Тоніки — це легкі, рідкі формули, які спочатку використовувалися для відновлення рівня pH шкіри, щоб вона могла захистити себе від бактерій і шкідливих речовин. Нанесіть трохи тонізуючого засобу на ватний диск і проведіть ним по проблемних ділянках, наприклад, по жирній Т-зоні.

Зволоження і ще раз зволоження!

Часто ваш очищувальний засіб для обличчя може лишати ефект “стягнутості”, тому варто зволожувати шкіру після вмивання. Нанесення крему на обличчя захищає шкіру від пересушування. Ви також можете обрати інший більш м’який засіб для очищення, якщо відчуваєте надмірну сухість після вмивання. 

Схожі записи