Як позбутися мозолі?

Як лікувати мозоль?

Мозолі можуть утворюватися де завгодно на тілі особливо, де постійно відбувається тертя, наприклад, на кінчиках пальців гітариста чи на долонях механіка. Також часто мозолі виникають на верхівках і боках пальців ніг або на підошвах стоп через погано підібране взуття. Поява мозолі пов’язана з тиском кісток на шкіру. Над ураженою ділянкою виростають додаткові шари шкіри, поки не з’являється тверда, рельєфна шишка. Ваш організм робить це, щоб захистити шкіру від впливу подразників або розривів. Як правильно лікувати мозоль? Читайте далі у нашій статті.

Причини утворення мозолі на нозі

На шкірі стопи можуть утворюватися мозолі з різних причин, серед яких:

  • Носіння незручного взуття;
  • Ходьба босоніж;
  • Ходьба без шкарпеток;
  • Куріння сигарет;
  • Присутність захворювань, таких як буніони (кісткові шишки біля основи великого пальця стопи), кісткові шпори (кісткові виступи вздовж країв кісток) або молоткоподібні пальці (ненормальний вигин або деформація в середньому суглобі пальця ноги).

Лікування мозолі:

Рекомендовано звернутися до класифікованого спеціаліста, якщо у ваш мозоль має складний випадок, адже існує ризик інфікування. Нижче наведено кілька способів лікування мозолів на стопі в домашніх умовах:

Тепле замочування

Спробуйте замочити мозоль у теплій воді протягом 20 хвилин. Після висушення шкіри рушником, обережно видаліть мозоль пальцем. Після декількох сеансів замочування можливо вдасться повністю видалити мозоль, по одному шару за раз. 

Подушечки від мозолів

Подушечки від мозолів, виготовлені з силікону та м’якого клею, можна прикладати до ураженої ділянки й носити під шкарпетками, взуттям, рукавичками або одягом. Вони захистять ваш мозоль від подразнень, поки вона заживає.

Яблучний оцет

Склад яблучного оцту може пом’якшити жорстку шкіру мозолю. Розведіть розчин у співвідношенні 4:1 води та яблучного оцту і занурте уражену ділянку на 20 хвилин. Після цієї процедури, ви можете спробувати зняти  один-два шари мозолі. Уникайте сильного тягнення і будьте терплячі. 

Пам’ятайте, ніколи не використовуйте бритву або інший гострий предмет, щоб спробувати відрізати їх від шкіри. Це може призвести до пошкодження шкіри та інфікування ділянки шкіри, особливо якщо вона все ще стискається або подразнюється першопричиною появи мозолі.

Рицинова олія

Рицинова олія є природним засобом для догляду за шкірою. Це може бути корисно, коли ви готуєте шкіру, щоб зняти загрубілу шкірку мозолі. Занурте мозоль у суміш теплої води з п’ятьма столовими ложками рицинової олії — цього буде достатньо, щоб змастити жорстку шкіру і заспокоїти уражену ділянку.

Пемза

Пемза може бути особливо корисною, коли мозоль з’являється на нижній частині стопи або на ліктях, де важко помітити її. Ретельно змочіть мозоль, прикладіть пемзу до мозолі й потріть круговими рухами. Не намагайтеся видалити весь мозоль за один раз. Метод полягає в тому, щоб поступово відтерти шкіру протягом кількох застосувань цього засобу.

Епсомська сіль

Епсомська сіль вважається відлущувальним засобом, особливо корисним для розслаблення після роботи руками й водночас позбавлення мозолів. Дрібні кристали солі добре розчиняються у теплій воді, що дозволяє розслабити м’язи й заспокоїти шкіру. Змішайте 2-3 столові ложки в тазику з теплою водою перед замочуванням мозолі, так ви зможете полегшити відшарування мозолі.

Олія чайного дерева

Олія чайного дерева є антибактеріальним, протигрибковим і природним антисептиком. Додайте кілька крапель олії в тазик з теплою водою і замочіть мозоль до пом’якшення і підняття шкіри. Не залишайте мозоль у розчині довше 15 хвилин, оскільки олія чайного дерева може пошкодити шкіру при довготривалому використанні.

Коли звернутися до лікаря?

Зверніться до лікаря, якщо мозоль:

  • починає виділяти гній;
  • змінює колір; 
  • сильно кровоточить. 

Якщо у вас є захворювання, яке впливає на кровообіг і при цьому з’являються мозолі на ногах, особливо важливо уважно ставитися до них. Щоб уникнути проблем зі стопами, які іноді виникають при діабеті та серцево-судинних захворюваннях, необхідно ретельно з’ясувати основну причину появи мозолів.

Профілактика

Ви можете легко запобігти утворенню мозолів, робіть наступне:

  • Тримайте ноги добре зволоженими;
  • Переконайтеся, що ваше взуття вам підходить;
  • Регулярно використовуйте пемзу для видалення змертвілої шкіри;
  • Тримайте нігті на ногах підстриженими.
Використанні джерела:

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-calluses

https://www.verywellhealth.com/how-to-get-rid-of-calluses-on-feet-5221576

Схожі записи