Синець під оком без причини

Синець під оком

Синець під очима зазвичай виникає внаслідок травми обличчя, що призводить до кровотечі під шкірою. Коли невеликі кровоносні судини, або капіляри, під шкірою розриваються через травму, кров поширюється в тканини довкола, що призводить до зміни кольору або синців.

Більшість синців під очима не є серйозними, але іноді вони можуть бути ознакою необхідності невідкладної медичної допомоги, наприклад, у разі перелому черепа. Синці під очима можуть виникати після деяких хірургічних втручань, наприклад, після операції на носі або підтяжки обличчя. Якщо кров, що витікає з чола або носа, під впливом сили тяжіння осідає під очима, це може призвести до утворення синця під оком. “Єнотові очі” – це синці, що утворюються під очима в результаті перелому основи черепа.

За кілька днів синій колір синців навколо очей зазвичай змінюється на жовтий або зелений. Це пояснюється тим, що кров, яка знаходиться під шкірою, поступово розкладається і всмоктується в навколишні тканини. Залежно від обсягу крові, що накопичилася під шкірою, процес відновлення нормального кольору тканин може зайняти до двох тижнів.

Важливо пам’ятати, що синці, які з’являються у когось із вашого оточення, можуть бути ознакою домашнього насильства або жорстокого поводження. Закон зобов’язує медичних працівників діяти відповідно до встановлених процедур у таких випадках.

Основні симптоми та наслідки синця під оком

Перш за все потерпілий відчуває набряк навколо ока, у міру того як швидко він поширюється, колір шкіри теж починає змінюватися. 

Якщо людина отримує травму в ділянці навколо очей, вона, швидше за все, помітить набряк. Спочатку синець буде червоним, потім поступово зміниться на темно-синій, темно-фіолетовий і, можливо, чорний.

Потерпілий може відчувати постійний біль або тільки, коли торкається до синця. Протягом декількох днів набряк на оці зменшується, а зміна кольору стає світлішою. Темні кольори поступово зникають через кілька днів, від темно-синього, фіолетового або чорного до жовтувато-зеленого. Проблеми з зором, зазвичай виражені у розмитості. Зазвичай, синець під очима зникне протягом 1-2 тижнів і, як правило, не вимагає медичної допомоги.

Що таке субкон’юнктивальний крововилив?

Субкон’юнктивний крововилив (гіпосфагма) – це коли кров витікає під тонкою оболонкою, що покриває білки очей. В цій оболонці є багато малих кровоносних судин, які легко можуть пошкодитися. Коли це відбувається, кров просочується між цією оболонкою та зовнішнім шаром очей (іноді на оці з’являється червона пляма). Зазвичай такий синець загоюється через 2-3 тижні.

Коли звернутися до лікаря?

Зазвичай синці під очима загоюються самостійно без медичної допомоги, але іноді вони можуть бути ознакою серйозніших проблем. Наприклад, найбільше хвилювань може виникнути при будь-якій травмі голови полягає в тому, щоб переконатися, що немає перелому черепа, гематоми, яка може впливати на ваші очі, а також кровотечі або набряку в мозку.

Якщо виникають такі симптоми, потерпілому потрібна негайна медична допомога:
  • кровотеча з носа або вух;
  • кров на поверхні ока або неможливість рухати ним;
  • два синяки під очима, що може вказувати на перелом черепа;
  • втрата свідомості під час нещасного випадку або після нього;
  • нудота/блювота;
  • постійні проблеми з зором;
  • двоїння в очах;
  • відчуття, що щось потрапило в око;
  • труднощі з рухом очей;
  • головний біль, який триває понад 2 днів.

Домашні рекомендації, які допоможуть вам позбутися синця

Лід допомагає зменшити набряк і дискомфорт від синця під очима. Рекомендується прикладати лід по 15 хвилин щогодини протягом першого дня та 5 разів протягом другого, уникаючи сильного натискання та контакту зі шкірою(ви можете скористатися рушничком). Третього дня вам може допомогти теплий компрес. Ні в якому разі не використовуйте сире м’ясо. Не забувайте весь час захищати свої очі під час одужання.

Спробуйте також зарядку для очей, щоб зняти напругу та дискомфорт.

Медичне лікування

Зазвичай лікар рекомендує домашнє лікування (див. вище).У разі підозри на серйознішу травму, таку як перелом кісток обличчя, лікар направляє пацієнта до спеціаліста:

  • нейрохірург, якщо є підозра на травму мозку або черепа;
  • офтальмолог, якщо є підозра на травму ока;
  • лор (ЛОР), пластичний хірург або інший спеціаліст у випадку травми обличчя або серйозних порізів.
Використані джерела:

https://www.health.harvard.edu/a_to_z/black-eye-a-to-z

https://www.healthline.com/health/black-eye

https://www.healthdirect.gov.au/black-eye

https://www.medicalnewstoday.com/articles/249231

Схожі записи