Як зняти симптоми ПМС за допомогою природних засобів?

Природні засоби, які зменшать синдроми ПМС

Більшість із жінок страждає на симптоми пов’язані із передменструальним синдромом (ПМС), які можуть мати вплив на повсякденне життя. Якщо у вас щомісяця виникають жахливі симптоми ПМС, то пам’ятайте, що ви не самотні, адже ПМС – це абсолютно природний процес. У цій статті ми підібрали для вас рекомендації, які допоможуть знизити дискомфорт та полегшити симптоми ПМС.

Які основні симптоми ПМС ви можете відчувати:

Передменструальний синдром (ПМС) – це набір фізичних і психічних симптомів, які відчувають жінки під час свого менструального циклу. Зазвичай він починається після овуляції та закінчується початком менструації. Причина, чому виникає ПМС досі не досліджена до кінця, але припускають, що це пов’язано зі швидким зниженням рівня гормонів в цей період. Власне такі зміни можуть впливати на хімічні речовини у вашому мозку та спричиняти симптоми ПМС.

Симптоми ПМС:

Природні варіанти лікування ПМС

Природні варіанти лікування ПМС
  1. Спробуйте аромотерапію

Практика ароматерапії передбачають вдихання ефірних олій для покращення фізичного та психічного стану. Також вона допомагає зменшити стрес та покращити ваш сон. Ми рекомендуємо прийняти теплу ванну із кілька крапельками ефірної олії. 

Застереження! Перед використанням проведіть тест: нанесіть трохи розведеної олії на зап’ястя або внутрішню частину ліктя і зачекайте 24 години.

  1. Спробуйте медитацію

Усвідомлена медитація допомагає зменшити тривогу, депресію та біль — часті симптоми ПМС. Вона вчить зосереджуватися на теперішньому моменті та диханні, що сприяє розслабленню. Інструкції щодо медитації ви можете знайти на YouTube або завантажити спеціальний додаток для медитації.

  1. Займіться фізичною активністю

Наприклад, йога використовує практики дихання, медитацію та пози для полегшення болю і розслаблення. Також деякі вправи можуть зменшити менструальний біль і покращити загальний стан.

Корисні пози:
  • Місток;
  • Собака мордою вниз;
  • Метелик.

Також майте на увазі, що фізична активність, як пілатес, ходьба або плавання, також позитивно впливає на ваше здоров’я. Тренування на свіжому повітрі допоможуть отримати вітамін D і покращити настрій.

  1. Спробуйте трав’яні добавки

Хоча наукових досліджень про трав’яні добавки небагато, деякі жінки повідомляють про їхню ефективність. Ви можете спробувати попити трав’яні заспокійливі чаї, щоб знизити неприємні симптоми. Ми рекомендуємо перед початком прийому трав’яних добавок проконсультуйтеся з лікарем, оскільки вони можуть взаємодіяти з іншими ліками або викликати побічні ефекти.

  1. Прагніть до якісного відпочинку та сну

Якщо ви страждаєте на розлади сну і не висипаєтесь, прожити день успішно майже неможливо. Хронічне безсоння може призвести до депресії та тривоги. Воно також підвищує дратівливість і втому.

Які поживні речовини можуть допомогти зменшити ваш дискомфорт?

  • Омега-3 жирні кислоти (цю поживну речовину необхідно отримувати з їжі (жирна риба, горіхи та насіння), оскільки організм не може їх виробляти сам. Омега-3 корисна тим, що вона підтримує роботу серця і мозку та може зменшувати симптоми ПМС, як-от стрес і тривогу);
  • Вітамін В6 (зменшує неприємні симптоми ПМС, такі як дратівливість, тривога, здуття і забудькуватість. В6 допомагає організму використовувати енергію та транспортувати кисень. Цей вітамін міститься в рибі, птиці, свинині та деяких фруктах);
  • Вітамін Е (жиророзчинна поживна речовина, яку можна знайти в рослинній олії, горіхах і насінні. Вітамін Е зменшує відчуття стресу та дратівливості).

Поради щодо харчування під час ПМС

Безумовно, що у ПМС більшість жінок порівнюють свій шлунок із чорною дірою. Багато жінок люблять та обирають солені або гострі снеки. Також може тягнути на щось солоденьке. Це нормально, проте, щоб зменшити дискомфорт варто трохи змінити свій раціон, а саме:

  • Їжте меншими порціями, але частіше, щоб зменшити здуття і важкість у шлунку. 
  • Скоротіть споживання солі, щоб уникнути здуття та затримки рідини. 
  • Обирайте продукти з високим вмістом складних вуглеводів, як-от фрукти, овочі та цільні зерна. 
  • Споживайте їжу, багату на кальцій, або приймайте кальцієві добавки, якщо не отримуєте його достатньо. 
  • Уникайте кофеїну та алкоголю.
Використані джерела:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/premenstrual-syndrome/diagnosis-treatment/drc-20376787

https://www.healthline.com/health/womens-health/pmdd-natural-treatment

https://www.medicinenet.com/what_is_the_best_natural_remedy_for_pms/article.htm

https://inspiredhealth.co.uk/blogs/wellness/looking-for-some-natural-ways-to-address-pms

Схожі записи