Як позбутися целюліту?
Целюліт — це назва жирових відкладень, які натискають на сполучну тканину під шкірою. Часто він з’являється на стегнах, животі та сідницях. Це призводить до горбистого та зморшкуватого вигляду поверхні шкіри або формування ямочок.
Причини появи целюліту
Невідомо, що саме викликає целюліт. Целюліт утворюється, коли фіброзні смуги, що з’єднують вашу шкіру з підлеглим м’язом, нерегулярно стягуються. Це стягування тягне вашу шкіру вниз, а звичайний шар жиру під шкірою штовхає вгору. Результатом є зморшки на шкірі.
Чотири ступені прояву целюліту:
- Целюліту на вашому тілі немає.
- Ваша шкіра гладка, коли ви встаєте, але м’які ямочки з’являються, коли ви сідаєте.
- На шкірі з’являються ямочки, коли ви встаєте або сідаєте.
- Коли ви встаєте або сідаєте, на шкірі з’являються вже досить помітні ямочки.
Целюліт може проявлятися у вигляді нерівної поверхні шкіри чи ямочок. Ви можете бачити його постійно або лише тоді, коли ви здавите шкіру пальцями. Зміни, пов’язані з целюлітом, зазвичай, відбуваються в областях живота, стегон та сідниць.
Який вплив на організм має целюліт?
Целюліт не має прямого впливу на загальний стан здоров’я і не завдає шкоди. Однак його зовнішній вигляд може не сподобатися вам і викликати бажання приховати його.
Целюліт впливає на обидві статі — чоловіків і жінок. Але серед жінок він поширений значно більше, ніж у чоловіків. Від 80% до 90% жінок, які пережили статеву зрілість, стикаються з целюлітом. У чоловіків ця проблема менш поширена — менш як 10% стикаються з цим.
Ступінь видимості целюліту може визначатися за багатьма факторами, наприклад:
- генетика
- стать
- вік
- кількість жиру на тілі
- товщина шкіри
З віком шкіра втрачає еластичність, що робить целюліт помітнішим. Набір зайвої ваги також може підсилити його видимість. Попри те, що виражений целюліт спостерігається у людей з ожирінням, худі люди також можуть зазнати його прояву.
Як позбутися целюліту?
Люди будь-якої статури мають целюліт. Це є природним явищем, однак його зовнішній вигляд стає для когось непривабливим або з ямочками через тиск жиру на сполучну тканину. Повністю позбутися його неможливо, але є методи покращення його зовнішнього вигляду.
Фізичні вправи можуть сприяти поліпшенню зовнішнього вигляду целюліту. Регулярні фізичні навантаження сприяють збільшенню маси м’язів, що сприяє згладжуванню целюліту. Крім того, це підвищує кровообіг до певних ділянок вашого організму, що сприяє активній втраті жирових накопичень.
Як позбутися целюліту у домашніх умовах?
- Гінкго білоба — рослинний продукт, популярний у традиційній китайській медицині. Дослідження показують його можливість збільшувати кровотік у тілі, зменшуючи целюліт.
- Екстракт виноградних кісточок використовується в європейській медицині для підсилення кровотоку, що також може сприяти зменшенню целюліту.
- Сухе чищення шкіри скрабами за допомогою жорсткої щіточки для масажу шкіри, зміцнюючи кровообіг, але доказів його ефективності щодо целюліту немає.
- Масаж покращує кровообіг, сприяє лімфодренажу.
Як зменшити ризик появи целюліту?
Ви не можете зробити нічого, що гарантує, що у вас не з’явиться з часом целюліт. Але є деякі кроки, які ви можете зробити, щоб зменшити ризик, зокрема:
- Уникайте обробленої їжі з високим вмістом вуглеводів, жирів, консервантів і солі;
- Прийом добавок, що містять кофеїн, екстракт виноградних кісточок або гінкго білоба;
- Регулярно займатися спортом.