Удар струмом: перша допомога

Удар струмом

Ураження живих тканин організму електричним струмом виникає, коли електричний струм торкається вашого тіла або проходить через нього. Електричний струм може спричиняти опіки, але частіше він не залишає видимих слідів на шкірі. Будь-який електричний струм, який проходить через тіло, може викликати внутрішні ушкодження, зупинку серця або інші травми. Навіть невелика кількість електрики за певних обставин може мати смертельні наслідки.

Ви повинні розуміти як працює напруга, яка пропускає електрику через лінії, дроти та пристрої. Висока напруга означає більше електроенергії, а низька — менше. Проте ураження електричним струмом навіть з низькою напругою може бути небезпечним або навіть смертельним у деяких випадках. Навіть незначні травми можуть призвести до ускладнень всередині організму, які можуть з’явитися не відразу. Тому будь-хто, хто отримав травму від електричного струму (навіть мінімальну) має якнайшвидше звернутися за допомогою до лікаря.

Симптоми ураження електричним струмом

Симптоми удару електричним струмом не завжди є помітними. Людина, яку вдарило електричним струмом, може здатися на вигляд неушкодженою, проте вона однаково потребує негайної медичної допомоги у разі пошкодження внутрішніх органів.

Основні симптоми від удару струмом:

Зверніться до лікаря, якщо ви або інша людина постраждала від удару електричного струму.

Обов’язково дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Ні в якому разі не торкайтеся ураженої людини, яка все ще контактує з електричним струмом.
  • Якщо джерелом опіку є дріт високої напруги або блискавка, негайно зателефонуйте службі екстреної допомоги. 
  • Не торкайтеся та не наближайтеся до високовольтних проводів до вимкнення живлення. 
  • Повітряні лінії електропередач зазвичай не ізольовані. Тримайтеся на відстані приблизно 6 метрів (якщо дроти “стрибають” та іскрять, то відійдіть ще далі).
  • Якщо немає негайної небезпеки, утримайтеся від руху людини, яка отримала ураження електричним струмом.

При очікуванні медичної допомоги слід відразу виконати такі дії:

  • Якщо це можливо вимкніть джерело електроенергії. Якщо ні, скористайтеся сухим непровідним предметом (наприклад з картону, пластику або дерева), щоб перемістити джерело електричного струму трохи далі від вас і постраждалої особи.
  • Почніть серцево-легеневу реанімацію, якщо в ураженої людини немає ознак кровообігу або проблеми із диханням, кашель тощо.
  • Запобігайте переохолодженню постраждалого.
  • Накладіть пов’язку на опіки. Використовуйте стерильну марлеву пов’язку або чисту тканину, уникайте використання ковдри або рушника, оскільки вони можуть прилипати до опіків.
Використанні джерела:

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/electric-shock-injury

https://www.mayoclinic.org/first-aid/first-aid-electrical-shock/basics/art-20056695

Схожі записи