Як швидко позбутися від легкого опіку шкіри? (Домашні засоби)

Допомога при легких опіках

На жаль, опіки є однією з найпоширеніших побутових травм. Якщо ви опекли руку, коли діставали печиво із духової шафи або провели занадто багато часу на сонці, або пролили гарячу каву собі на коліна, це, безумовно, неприємно. 

Більшість опіків першого та другого ступенів, діаметром менш як 6 сантиметрів, можна лікувати вдома за допомогою низки домашніх засобів. Зазвичай перший ступінь опіку викликає лише легкий біль, почервоніння та набряк. Якщо ви маєте вищий ступінь опіку шкіри, рекомендовано звернутися до лікаря.

Домашні засоби від опіків:

Зазвичай легкі опіки зникають за 1-2 тижні та не призводять до утворення рубців, проте щоб пришвидшити загоєння та зменшити біль, ви можете спробувати наступні методи:

Прохолодна вода

Перше, що ви повинні зробити, коли отримали невеликий опік — це протримати місце опіку прохолодною (не холодною) водою приблизно на 20 хвилин. 

Прохолодні компреси 

Прохолодний компрес або волога тканина, накладені на місце опіку, допомагають зменшити його біль і набряк. Рекомендується застосовувати компрес протягом 5-15 хвилин. Важливо уникати надто холодних компресів, оскільки вони можуть подразнити ваш опік ще більше.

Алое вера

Справжній рятувальник від опіків — алое вера. Ця рослина має протизапальну властивість, покращує кровообіг та знижує ріст бактерій. Нанесіть тонкий шар чистого гелю алое вера (він міститься у листі рослини) на пошкоджену ділянку. 

Календула

Квітка календули має протизапальні властивості, які підходить для лікування опіків першого та другого ступеня. Ба більше, календула часто використовується в мазях, мазях і милі як заспокійливий засіб для шкіри.

Мед

Ні для кого не секрет, що мед є чудовим протизапальним і природним антибактеріальним та протигрибковим засобом.

Уникайте прямого сонячного світла

Якщо ви отримали опік на сонці, то найкраще, що ви можете зробити для своєї шкіри — уникати його проміння. Бажано прикривати уражену ділянку одягом, адже обпалена шкіра буде дуже чутливою до сонця деякий час.

Не торкайтеся пухирів

Самостійний розрив пухиря від опіку може призвести до інфікування. Якщо вас турбують пухирі, які утворилися внаслідок опіку, зверніться до лікаря.

Прийміть знеболювальне

Якщо біль завдає вам дискомфорт, ви можете прийняти безрецептурний знеболювальний засіб. Рекомендовано ознайомитися із його правильним дозуванням на етикетці.

Уникайте наступних засобів для лікування опіків:

Наступні речовини можуть подразнювати опік (потенційно погіршуючи його) або викликати інфікування опіку:

  • Лід;
  • Вершкове масло;
  • Білок;
  • Кортизоновий крем;
  • Лосьйон для рук або тіла;
  • Олії (кокосова олія, оливкова олія або інші кулінарні олії).
Використанні джерела:

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-burns

https://www.verywellhealth.com/burn-remedies-89945

Схожі записи