Чому нудить від мігрені? Як подолати нудоту та блювоту?

Нудить під час мігрені

Мігрень — це неврологічний розлад, який в першу чергу вражає головний мозок і центральну нервову систему. Нудота — це один з найпоширеніших симптомів нападу мігрені. На жаль, більшість людей з мігренню відчувають нудоту під час нападу мігрені, і вона може призвести навіть до блювання. Нудота може виникати у людей з різними типами мігрені, включаючи мігрень з аурою і без аури.

У цій статті ви зможете зрозуміти як саме мігрень впливає на наш шлунок та як подолати неприємні її симптоми.

Чому та як мігрень впливає на шлунок?

Лікарі не знають точно, чому мігрень впливає на шлунок, але вважають, що це пов’язано з порушенням нервової системи та травної системи.

 • Нервова система (під час нападу мігрені активуються певні ділянки мозку, які відповідають за чутливість до світла та звуку, а також за нудоту — може викликати відчуття нудоти та блювання).
 • Травна система (під час нападу мігрені травна система сповільнюється, тому може призвести до накопичення неперетравленої їжі в шлунку).

Тобто, під час мігрені нервова система посилює чутливість до нудоти, а травна система сповільнюється, що призводить до накопичення неперетравленої їжі в шлунку — це все разом і викликає нудоту та блювання.

Як зменшити нудоту під час мігрені?

Рекомендуємо вам звернутися до лікаря або спробувати скористатися альтернативними чи домашніми методами лікування:

 • Імбир (ефективний засіб від нудоти, включаючи нудоту при мігрені);
 • М’ята або ментол (м’ятний чай, холодний або гарячий, є улюбленим серед багатьох людей, які страждають від частих мігреней та нудоти);
 • Вітамін B6 (його часто приймають вагітні жінки як безпечний спосіб полегшити нудоту);
 • Акупресура (безболісна техніка, за допомогою якої фахівець натискає на певні точки на тілі, щоб полегшити біль та інші симптоми. Акупресура може допомогти при нудоті, пов’язаній з мігренню);
 • Протиблювотні засоби (ліки, які допомагають при нудоті та блюванні; порадьтеся із лікарем перед тим як їх вживати; приклади: протиблювотних препаратів, які можуть бути доречними для вашого лікування нудотихлорпромазин, дроперидол, метоклопрамід, прохлорперазин, прометазин)
 • Аромотерапія (наприклад, ефірна олія м’яти вважається ефективним засобом від нудоти, пов’язаної з мігренню, морською хворобою та вагітністю).

Як запобігти нудоті від мігрені?

Щоб запобігти нудоті від мігрені, потрібно запобігти самому нападу мігрені, спробуйте наступне:

 • Змініть свій спосіб життя (якісний сон, збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи тощо). 
 • Уникайте тригерів (спробуйте відстежуйте напади мігрені, ви зможете краще зрозуміти, що їх провокує).
 • Вживайте ліки (профілактичне лікування мігрені, доступне за рецептом).
 • Альтернативні методи лікування (наприклад, йога, медитація тренування з релаксації, біологічний зворотний зв’язок та когнітивно-поведінкова терапія).
Використанні джерела:

https://www.healthline.com/health/migraine/why-does-throwing-up-relieve-migraines

Схожі записи