Алергія на пилових кліщів

Алергія на пилового кліща

Алергія на пилових кліщів виникає від реакції на дуже крихітних жуків, що часто живуть у пилюці наших будинків. Симптоми алергії включають нежить і чхання, подібні до сінної лихоманки. Ви можете контролювати алергію на пилових кліщів, якщо будете вживати заходів для зменшення кількості пилових кліщів у вашому домі.

Характеристика пилових кліщів

Пилові кліщі – це крихітні комашки з родини павуків, що живуть у домашньому пилу і харчуються відмерлими клітинами шкіри людини. У більшості будинків такі речі, як постільна білизна, м’які меблі та килимові покриття, створюють ідеальні умови для розмноження пилових кліщів. Також вони можуть виживати в будь-якому кліматі та на будь-якій висоті над рівнем моря, але найкраще розмножуються у теплому середовищі, зокрема при температурі 21°C і відносній вологості 70%.

Причини алергії на полових кліщів

Люди, які мають алергію на пилових кліщів, реагують, власне, на залишки цих жуків, включаючи їх фекалії та розкладені тіла комах. Навіть якщо у вас відносно чисто вдома, створити сприятливе середовище для пилових кліщів дуже легко. Постільна білизна, килимові покриття та меблеві подушки вловлюють і утримують вологу, дозволяючи цим крихітним кліщам розмножуватися. З часом ви можете помітити посилення симптомів алергії через постійне вдихання частинок життєдіяльності пилових кліщів. Варто зазначити, що пил може викликати чхання у будь-кого, але лише деякі люди мають алергічну реакцію на пилових кліщів.

Симптоми алергії на пилових кліщів

Пилові кліщі є одним із головних тригерів для людей, які страждають на астму. Алергія на пилових кліщів може варіюватися від легкої до важкої форми. Легкі випадки можуть спричиняти періодичний нежить, сльозотечу та чхання. Важкі випадки можуть бути хронічними, призводячи до постійного чхання, кашлю, закладеності носа, лицьового тиску, загострення екземи або важких нападів астми. Основні симптоми можуть включати наступне:

Якщо алергія на пилових кліщів призводить до астми, можуть виникнути такі симптоми:

Коли звернутися до лікаря?

Іноді важко визначити, чи є у вас застуда, чи алергія. Якщо симптоми тривають понад тиждень, можливо, це алергія. Якщо ваші симптоми серйозні — наприклад, ви відчуваєте сильну закладеність носа, хрипи або маєте проблеми зі сном — зверніться до лікаря.

Найкращий спосіб лікування алергії — зменшити контакт з пиловими кліщами. Якщо цього недостатньо, можна використовувати безрецептурні та рецептурні препарати для полегшення симптомів, проте варто проконсультуватися із лікарем.

Профілактика

Постільна білизна є ідеальним середовищем для пилових кліщів, ось кілька способів, які допоможуть захистити ваше ліжко:

  • Використовуйте наматрацники, що не містять алергенів для матраців, пружин і подушок (чудовим вибором будуть чохли на блискавці з щільно сплетеної тканини, яка запобігає потраплянню пилових кліщів у ліжко).
  • Періть всю постільну білизну в гарячій воді щонайменше раз на тиждень. Це стосується простирадл, наволочок, ковдр і покривал. Сушіть їх у гарячій сушарці або на вулиці у теплу пору року.

Додаткові загальні поради:

  • Використовуйте кондиціонер або спеціальний фільтр для очищення повітря та для підтримання відносної вологості в будинку на рівні 30-50%.
  • Купуйте м’які іграшки, які можна прати та час від часу періть їх. Також рекомендовано тримати іграшки якомога далі від ліжка.
  • Регулярно робіть вологе прибирання: витирайте пил вологою ганчіркою та пилососьте, щоб мінімізувати кількість пилу і запобігти його накопиченню.
  • Замініть килимові покриття на дерево, плитку, лінолеум або вінілове покриття, якщо це можливо.
Використанні джерела:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dust-mites/symptoms-causes/syc-20352173

https://www.healthline.com/health/allergies/dust-mites

https://www.mdpi.com/1422-0067/25/7/3675

Схожі записи