Здоров’я спини та шиї: як спати на боці без болю

Як спати на боці без болю

Безумовно, що для повноцінного та нічного сну рекомендується спати на спині. Однак є люди, яким зручно спати на боці, але все одно вранці вони скаржаться на біль у спині та шиї. Такий дискомфорт може виникнути, якщо людина лежить у неправильному положенні.Тому рекомендуємо обрати для себе жорсткіший матрац і подушку та ознайомитися із наступними порадами.

Переваги сну на боці:

Недоліки сну на боці:

Сон на боці може мати багато переваг, особливо якщо ви страждаєте від болю в спині або апное уві сні. Однак організму може знадобитися зміна позицій протягом ночі, щоб уникнути болю в інших частинах тіла. Тому ви можете починати спати на одному боці, а потім переходити на інший.

Також важливо звертати увагу на положення підборіддя, коли ваша голова на подушці. Підтягування підборіддя до грудей може спричинити біль у шиї.

На якому боці краще спати: на лівому чи на правому?

Одним з основних недоліків сну на боці є підвищений ризик дискомфорту в плечі. Коли ви спите на лівому або правому боці, відповідне плече може тиснути на матрац і підійматися до шиї, що спричиняє зміщення і біль на наступний ранок.

Читайте також статтю про пози для сну, що зменшать біль у спині.

Жорсткий матрац і подушка можуть допомогти зменшити цей ризик, утримуючи голову на одній лінії з плечима. Вважається, що сон на лівому боці має найбільше переваг для здоров’я. Однак без різниці на якому боці ви спите. Не обов’язково спати на одному боці всю ніч, наприклад, спробуйте заснути з лівого боку і подивіться, як ваше тіло реагує. Пам’ятайте, що сон на животі найважчий для хребта та органів, тому намагайтеся уникати цієї позиції, якщо це можливо.

Поради, які допоможуть зменшити неприємний біль:

Важливо знати, як правильно спати, щоб уникнути ранкового болю та дискомфорту:

  • Спіть на матраці середньої жорсткості, використовуючи одну тверду подушку під голову.
  • Починайте зі сну на лівому боці. Вуха повинні бути на одній лінії з плечима, а підборіддя — в нейтральному положенні. Уникайте підтягання підборіддя до грудей і опускання голови вниз.
  • Тримайте руки й кисті під обличчям і шиєю, бажано паралельно сторонам.
  • Покладіть тверду подушку між колінами, особливо якщо у вас болить поперек. Це допоможе підтримувати правильне вирівнювання хребта.
  • Злегка підтягніть коліна до грудей, щоб зменшити тиск на спину.

Схожі записи