Татуювання: що потрібно знати про нього та догляд за шкірою після нього?

Що потрібно знати про татуювання?

Татуювання — це не просто малюнок на тілі, це один зі способів самовираження. За лічені години ви можете стати щасливим власником малюнка на тілі, який залишиться з вами на все життя, але не дозволяйте легкості процесу завадити вам ретельно подумати про тимчасовий бодіарт. Проте, якщо ви все-таки наважились зробити татуювання, важливо знати про медичні аспекти цієї процедури.

У цій статті ми розглянемо:
  • ризики, пов’язані з татуюванням; 
  • протипоказання до татуювання;
  • як правильно доглядати за тату;
  • видалення татуювання.

Також до вашої уваги пропонуємо прочитати статтю про Як Зробити Безпечно Пірсинг? Поради Та Рекомендації.

Процес татуювання

Що таке татуювання? Тату — це стійкий малюнок або символ тощо, нанесений на шкіру за допомогою пігментів, що вводяться через уколи у верхній шар шкіри. Зазвичай для цього використовується ручна машинка для татуювання, що працює аналогічно швейній машині, з однією або кількома голками, які декілька разів проколюють шкіру. Під час кожного проколу голок вводяться дрібні крапельки чорнила. Процес відбувається без застосування анестезії й може супроводжуватися незначною кровотечею та легким або помірним болем.

Які можуть бути ризики із татуюванням?

Важливо розуміти, що процес тату — це деформація шкіри, що може призвести до різних ускладнень, зокрема:

  • Алергічні реакції. Фарби для татуювань, особливо червоні, зелені, жовті та сині пігменти, можуть викликати алергічні реакції на шкірі, такі як свербіж або висип (ба більше, алергія може виникнути навіть через довгий період після нанесення татуювання).
  • Шкірні інфекції. Існує ризик інфікування шкіри після процедури татуювання.
  • Інші проблеми зі шкірою. Поруч з татуюванням може утворюватися запальна реакція, відома як гранульома. Також можуть виникнути келоїд (підняті вузли, зумовлені ростом рубцевої тканини).
  • Хвороби, що передаються через кров. Якщо інструменти, що використовуються для татуювання, забруднені інфікованою кров’ю, існує ризик зараження різними хворобами, такими як метицилінрезистентний золотистий стафілокок, гепатит B і гепатит C.
  • Ускладнення під час МРТ. В рідкісних випадках татуювання може викликати дискомфорт або печіння на ураженій ділянці під час магнітно-резонансної томографії (МРТ). Деякі пігменти для татуювань можуть впливати на якість отриманого зображення.

Що варто знати перед набиванням тату?

Ви точно впевнені? Якщо ви не впевнені або боїтеся, що можете про це пошкодувати, дайте собі більше часу, щоб добре все обдумати. Не робіть тату, якщо ви перебуваєте в стані сп’яніння або під наркотичними речовинами. Обирайте ретельно місце: розгляньте, чи бажаєте ви, щоб тату було приховано під одягом. Також важливо пам’ятати, що зміна ваги тіла, включаючи збільшення ваги під час вагітності, можуть призвести до деформації витатуюваного малюнка або вплинути на його зовнішній вигляд.

Наголошуйте на дотриманні правил безпеки

Для забезпечення безпечного нанесення тату важливо звертати увагу на наступні моменти:

  • Хто виконує татуювання? Зверніться до відомої тату-студії, де працюють професійно підготовлені спеціалісти. 
  • Переконайтеся, що тату-майстер ретельно миє руки та одягає нові пари захисних рукавичок перед кожною процедурою.
  • Перед початком процедури переконайтеся, що тату-майстер відкриває голки та трубки лише з герметичних спаковувань. Будь-які пігменти, контейнери чи інструменти повинні бути новими та одноразовими.
  • Переконайтеся, що тату-майстер використовує термостерилізаційну машину для стерилізації всього одноразового обладнання між клієнтами. 

Догляд за татуюванням

Пам’ятайте, що догляд за новим тату може відрізнятися залежно від його типу та обсягу. Рекомендовано:

  • Зберігати шкіру з тату чистою. Використовуйте звичайне мило та воду та дбайте про обережне торкання до цієї ділянки шкіри. Уникайте прямих струменів води під час душу на татуювання. Після миття погладьте, а не тріть, щоб висушити область.
  • Застосовувати зволожувальний крем. Нанесіть м’який зволожувальний крем на шкіру (з пантенолом) з тату кілька разів на день.
  • Уникати сонця. Ховайте татуювання від прямого сонячного проміння протягом кількох тижнів.
  • Уникати плавання. Утримуйтеся від басейнів, гідромасажних ванн, річок та інших водойм, поки татуювання заживає.
  • Ретельно вибирати одяг. Уникаєте носіння одягу, який може залишитися на татуюванні.
  • Дати до 2 тижнів для загоєння. Утримуйтеся від тріскання струпів, оскільки це може спричинити інфекцію та залишити рубці.

Коли звернутися до лікаря? 

Якщо ви підозрюєте, що ви занесли у свій організм інфекцію або вас турбує загоєння татуювання, зверніться до лікаря. Якщо ви незадоволені результатом татуювання та розглядаєте його видалення, проконсультуйтеся з дерматологом щодо можливих методів, включаючи лазерну хірургію.

Схожі записи