Як зробити безпечно пірсинг? Поради та рекомендації

Проколювання вуха (пірсинг)


Вуха, ніс, губи, язик, пупок, брови тощо. Пірсинг є досить популярним видом “прикрасити” своє тіло, особливо серед підлітків і молоді, проте варто пам’ятати, що пірсинг може викликати ускладнення. Ніколи не ставтеся до пірсингу легковажно, знайте та розумійте основні заходи безпеки та кроки після догляду.

У цій статті пропонуємо вам дізнатися про заходи безпеки, розташування пірсингу та те, наскільки добре (чи вмієте) ви за ним доглядаєте, можуть вплинути на ризик інфікування та належного загоєння.

Які можуть виникнути ускладнення після пірсингу?

Зважайте на те, що різні види пірсингу можуть призвести до виникнення різних ускладнень, а саме:

  • Алергічні реакції: деякі прикраси для пірсингу, особливо з нікелю, можуть спричиняти алергічні реакції.
  • Проблеми у ротовій порожнині: пірсинг у язика може спричинити пошкодження зубів, ясен та викликати набряк, ускладнюючи акти ковтання та жування. Навіть дихання може бути ускладнене.
  • Шкірні інфекції: після пірсингу може виникнути червоніння, біль, набряк або виділення гною на шкірі.
  • Інші проблеми шкіри: пірсинг може призвести до появи шрамів та інших дефектів шкіри, таких як розростання рубців (келоїди).
  • Ризик передачі інфекцій через кров: якщо обладнання для пірсингу забруднене зараженою кров’ю, існує ризик зараження захворюваннями, такими як гепатит B, гепатит C, правець і ВІЛ.
  • Можливе травмування або видалення прикраси: при випадковому зачепленні або видаленні прикраси може знадобитися медичне втручання, включаючи зшивання або інші процедури.

У разі виникнення алергічних реакцій, інфекцій або інших проблем шкіри навколо пірсингу, важливо звернутися до лікаря

Переконайтеся, що ви готові, щоб зробити пірсинг

Перед тим як робити пірсинг, уважно подумайте. Варто розглянути місце пірсингу та можливість його приховати, особливо якщо це важливо на роботі. Якщо у вас є сумніви чи ви хвилюєтеся, подумайте про те, щоб зробити паузу. Не тисніть на себе, щоб зробити пірсинг, особливо якщо ви під впливом алкоголю чи наркотиків. Якщо ви впевнені у своєму рішенні, порадьтеся з друзями, у яких вже є пірсинг. Послухайте їх поради та досвід.

Особлива увага на безпеці проведенні процедури

Процедура проколювання вуха (пірсинг)

Щоб переконатися, що ваш пірсинг виконають дійсно безпечно, зверніть увагу на наступне:

  • Хто робить пірсинг? Не намагайтеся робити це самостійно та не дозволяйте це робити непрофесіоналу. Звертайтеся до довіреної студії пірсингу, де фахівці мають відповідну підготовку.
  • Регулювальні вимоги та ліцензування: перевірте ліцензії та вимоги вашого місцевого департаменту охорони здоров’я.
  • Використання рукавичок. Важливо, щоб той, хто робить пірсинг, мав чисті руки та носив нові рукавички для кожної процедури.
  • Використання відповідного обладнання. Звертайте увагу на використання свіжої, стерильної одноразової голки та інструментів для пірсингу, оскільки багаторазові пістолети не завжди стерильні та можуть пошкодити тканини або нерви.
  • Стерилізація обладнання. Переконайтеся, що студія використовує термічну стерилізацію усього одноразового обладнання.
  • Використання гіпоалергенних матеріалів. Оптимальними варіантами є хірургічна нержавіюча сталь, титан, ніобій або 14- або 18-каратне золото, які мають менший шанс викликати у вас алергічні реакції.

Як дбати про пірсинг?

Після того як ви зробили собі пірсинг, то ваша шкіра навколо може бути набряклою, червоною та чутливою протягом декількох днів, а також може виникнути невеличка кровотеча. Якщо ці симптоми тривають понад звичайний термін, не вагаючись, зверніться до лікаря. Вчасне лікування може запобігти потенційно серйозним ускладненням.

Що варто робити, щоб уникнути інфекції та сприяти швидшому загоєнню:

  • Очищення ротової порожнини: якщо пірсинг зроблено у язика, губ або щоки, використовуйте рідину для полоскання рота без спирту після їди та перед сном. Після загоєння ранки, варто чистити пірсинг зубною щіткою для видалення нальоту.
  • Очищення шкіри: якщо пірсинг на шкірі, промивайте це місце двічі на день милом та водою, перед цим обов’язково мийте руки.
  • Уникання води: уникайте плавання в басейнах, водоймах, гідромасажних ваннах, доки ваш пірсинг не заживе.
  • Утримання від торкання: не торкайтеся нового пірсингу та уникайте обтяжливого тертя одягу (це може подразнювати шкіру та уповільнити її загоєння).

Пірсинг вух у дітей та підлітків

Класичний пірсинг, проколювання вушного хряща або мочки вуха дуже популярний серед дітей та підлітків. Чи слід батькам хвилюватися про можливі ускладнення, ризики підхопити інфекцію та проблем після проколу вух їх дітей? 

Основні ризики на які варто пам’ятати:

  • Неправильний підхід до гігієни;
  • Недбалість майстра під час пірсингу;
    Використання некоректних інструментів збільшують ризик інфекцій, кровотеч та пошкоджень тканин (нервів);
  • Індивідуальні гострі реакції (алергія) на прикраси;
    Виникнення шрамів та збільшена чутливість шкіри. 

Пам’ятайте, що раннє виявлення та лікування можуть запобігти серйозним деформаціям вух, які можуть потребувати хірургічного втручання.

Використанні джерела:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/piercings/art-20047317
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9470180/
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/piercings

Схожі записи