Аденоїди

Аденоїди

Тканина, яка знаходиться у верхній частині горла, за носом, називається аденоїдом. Вони разом із мигдаликами входять до лімфатичної системи, яка бореться з інфекціями та підтримує баланс рідин в організмі. Аденоїди та мигдалики мають важливу функцію, вони затримують мікроби, що потрапляють через рот і ніс. Зазвичай аденоїди починають зменшуватися після 5 років і майже зникають у підлітковому віці, коли організм знаходить інші способи захисту від мікробів. Однак усі вони можуть знову набрякнути через ризик поширення інфекції у вашому організмі.

Що таке збільшені аденоїди?

Аденоїди можуть на якийсь час набрякати, коли затримують мікроби або борються з інфекцією. Також їх збільшення може спричинити алергія. У деяких випадках набряк проходить самостійно, але іноді аденоїди можуть запалитися — це називається аденоїдитом. Якщо запалення трапляється часто, лікар може порадити їх видалення (аденоїдектомія – хірургічне видалення аденоїдів). Іноді аденоїди та мигдалики видаляють одночасно, але це не завжди необхідно.

Які захворювання пов’язані з аденоїдами?

Збільшені аденоїди можуть спричиняти такі проблеми:

Які основні ознаки та симптоми збільшених аденоїдів?

Зазвичай у дітей збільшені аденоїди можуть не викликати жодних симптомів. Однак іноді вони можуть призводити до таких проявів:

  • Біль у горлі;
  • Закладеність носа;
  • Відчуття тиску у вухах;
  • Дихання через рот;
  • Проблеми зі сном;
  • Хропіння;
  • Обструктивне апное сну.

Діагностика та лікування інфікованих аденоїдів

Лікар огляне вуха, ніс і горло дитини, а також обмацає шию. Для детальнішого огляду може знадобитися рентген або огляд носового ходу з допомогою маленького телескопа. При підозрі на інфекцію можуть призначити таблетки, рідини або назальні стероїди для зменшення набряку аденоїдів.

Лікування інфікованих аденоїдів залежить від стану дитини та інших проблем, які вони спричиняють. Наприклад, якщо через набряк аденоїдів дитина має інфекцію вуха або синусит, лікування буде зосереджене на зменшенні болю у вухах, часто із застосуванням антибіотиків. Це зазвичай допомагає також позбутися інфекції в аденоїдах. Інфекція аденоїдів рідко стає головною причиною лікування.

Використані джерела:

https://guidelines.moz.gov.ua/documents/3408

https://medlineplus.gov/adenoids.html

https://my.clevelandclinic.org/health/body/23181-adenoids

https://kidshealth.org/en/parents/adenoids.html

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/adenoids

https://www.healthdirect.gov.au/adenoids

Схожі записи