Як зберегти тепло та запобігти обмороженням шкіри взимку?
Коли температура стає нижче нуля, особливо важливо забезпечити надійний захист для своєї шкіри від негативних впливів холодної погоди. Обмороження виникає тоді, коли шкіра, а інколи й тканини під шкірою, замерзають через тривалий вплив низьких температур.
Наступні поради допоможуть захистити шкіру від морозу та вітру
Холодна погода може пошкодити шкіру, тому важливо захищати її. Коли шкіра замерзає, вона втрачає вологу і стає сухою. Це може призвести до її розтріскування, кровотечі та інших проблем. Шкіра найбільше страждає на таких частинах тіла, як руки, ноги й обличчя. Все тому, що ці частини тіла найчастіше оголені й більш схильні до впливу холоду.
Обирайте вільний, легкий, багатошаровий одяг. Використання вільного одягу з численними шарами допомагає утримувати тепло, де воно потрібне:
- Перший шар має бути виготовлений із синтетичного матеріалу, що виводить вологу з тіла.
- Другий шар повинен мати ізоляційні властивості; для цього найкраще підходять вироби із шерсті чи флісу, які зберігають більше тепла, ніж бавовна.
- Зовнішній шар має бути водонепроникним і захищати від вітру. Наприклад, пухові парки й лижні штани здатні забезпечити сухість і комфорт під час активного перебування на вулиці.
Забезпечте захист ногам та пальцям. Для захисту ніг і пальців від холоду, вдягніть краще дві пари шкарпеток. Перша пара, прилягаючи до тіла, повинна бути з матеріалу, що вбирає вологу. На них можна надіти пару вовняних або флісових шкарпеток. Ваше взуття також має бути відповідно ізольованим, водонепроникним і закривати щиколотки. Переконайтеся, що одяг не стискає, оскільки це підвищує ризик обмороження.
Захистіть голову. Для захисту вух і голови надійно одягніть густу вовняну чи флісову шапку. У дуже холодну погоду можна використовувати шарф або маску, щоб прикрити обличчя. Це дозволяє нагрівати повітря, яке ви вдихаєте, та запобігає обмороженню носа й обличчя.
Захистіть свої руки. Вдягайте теплі рукавиці, щоб захистити руки від холоду. Після миття рук користуйтеся зволожувальним кремом, не дозволяйте шкірі рук пересихати. Помивши руки, добре їх висушіть, особливо перед виходом на вулицю.
Уникайте потрапляння снігу у взуття чи одяг. Мокрий одяг підвищує ризик обмороження. Перед виходом на вулицю переконайтеся, що сніг не зможе потрапити всередину ваших черевиків або одягу. У разі потіння під час перебування на вулиці, зменште активність або розстебніть куртку.
Забезпечте відповідне зволоження. Сухе повітря може спричиняти сухість шкіри, тому важливо використовувати засоби для зволоження.
Не забувайте пити багато води. Дегідратація підвищує ризик обмороження, тому важливо вживати достатню кількість рідини, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Також варто уникати споживання алкоголю, оскільки він підвищує ризик обмороження.
Як захистити від холодного впливу волосся?
У зимовий сезон дуже поширені такі проблеми з волоссям, як лупа, свербіж шкіри голови та випадання волосся. Щоб уникнути цих проблем, варто використовувати рослинні олії для зволоження волосся та шкіри голови.
Оливкова олія є оптимальним вибором, оскільки вона допомагає зменшити пошкодження і втрату волосся. Крім того, олії мигдалю, коноплі, кокосу або гірчиці також чудово живлять шкіру і волосся. Також варто обмежити використання фена для сушки волосся. Під час сушки волосся за допомогою фена слід спрямовувати тепле повітря тільки на волосся, уникаючи прямого впливу на шкіру голови.
Як розпізнати симптоми обмороження?
Щоб розпізнати обмороження на ранній стадії, коли його легше лікувати, важливо розпізнати симптоми. Якщо ви відчуваєте наступні симптоми на собі, негайно переходьте в тепле приміщення:
- почервоніння
- поколювання
- печіння
- пульсацію/поколювання
- оніміння
Якщо обмороження вже відбулося, намагайтеся повернути відчуття в організмі поступово. Ніколи не тріть заморожену шкіру і не занурюйте руки або ноги в гарячу воду; краще використовуйте теплу воду або теплий компрес. Якщо відчуття не повертається або шкіра починає змінювати кольори, негайно зверніться до лікаря.