Користь магнію для здоров’я людини
Магній — корисний мінерал, який забезпечує роботу багатьох функцій нашого організму. А саме: допомагає у роботі м’язів, нервової системи та виробництві енергії. Він також допомагає підтримувати рівень цукру в крові та кров’яний тиск.
Хоч магній міститься в різних харчових продуктах — від листової зелені до горіхів, насіння та бобів, — багато людей не отримують достатньої кількості магнію у своєму раціоні. Пропонуємо вам ознайомитися з перевагами магнію для здоров’я та порадами, які допоможуть збільшити його споживання.
Навіщо вживати магній?
Магній підтримує сотні хімічних реакцій у вашому тілі, включаючи:
- Перетворення їжі в енергію;
- Створення нових білків з амінокислот;
- Допомога у створенні та відновленні ДНК і РНК;
- Допомога в скороченні та розслабленні м’язів;
- Регулювання нейромедіаторів, які надсилають повідомлення через ваш мозок і нервову систему.
Багато осіб вважають, що споживання більшого обсягу магнію за допомогою харчових добавок і вітамінів може бути корисним для подолання різних проблем зі здоров’ям. Однак багато з цих популярних концепцій не мають наукового обґрунтування:
Тривожність. Вживання магнію від тривоги не є надійним способом полегшити ці почуття.
Сон.Існує недостатньо досліджень, які підтверджують, що вживання магнію перед сном ефективно допомагає засинати або не засинати.
Судоми м’язів. Люди можуть відчувати м’язові судоми, часто посеред ночі. Ця проблема може виникнути в результаті надмірно активних фізичних навантажень або інших видів фізичної активності.
Головний біль. Вживання магнію при головному болю, особливо при мігрені, може бути потенційно корисним. Людям, які страждають на мігрень, магній може допомогти (але проконсультуйтеся зі своїм лікарем).
Вагітність. У більшості вітамінів для вагітних міститься цей мінерал. Вживання магнію під час вагітності допомагає запобігти переймам у мами, поки не настане час пологів. Крім того, він допомагає розвитку росту кісток дитини.
Важливо пам’ятати, що вживання магнію повністю не розв’яже ваші проблеми зі здоров’ям, тому заздалегідь рекомендуємо порадитися зі своїм лікарем.
Їжа, яка містить магній
Більшість продуктів містять достатню кількість магнію, щоб задовольнити нашу добову потребу. Харчові джерела магнію включають:
- Хліб і крупи (обирайте цілозерновий або багатозерновий збагачений хліб; обирайте цілозернові пластівці, а не каші з високим вмістом цукру);
- Какао-боби або чорний шоколад(чим темніший шоколад, тим більш концентрованим є какао, а це означає, що вміст магнію в ньому вищий);
- Горіхи та насіння (це може бути мигдаль, арахіс, кеш’ю, гарбузове насіння, насіння чіа та лляне насіння. Наприклад, якщо ви з’їсте одну жменю мигдалю на день, то це дасть майже чверть добової норми магнію);
- Темно-зелені або листові рослини (наприклад, шпинат, мангольд і салатна зелень);
- Овочі (це може бути: кукурудза, горох, броколі та картопля зі шкіркою);
- Фрукти (банани містять в собі найбільше магнію та калію; також магній є в ожині, папаї та авокадо);
- Квасоля та бобові (наприклад, чорні боби, варена квасоля тощо);
- Арахісове масло;
- Молочні продукти.
Важливо, що більшість людей отримують повну добову норму магнію з їжею.
Симптоми недостатнього вмісту магнію
Недостатність магнію в організмі також називається гіпомнезією. Симптоми недостачі магнію можна умовно розділити на ранні й пізні ознаки.
Ранні ознаки дефіциту магнію включають:
- Втома
- Втрата апетиту
- Нудота
- Блювота
- Слабкість.
Зі зростанням дефіциту магнію можуть виникати інші симптоми, такі як:
- Порушення серцевого ритму
- Коронарні спазми.
- Оніміння деяких частин тіла
- Поколювання
- Судоми, зокрема у м’язах
- Зміни у поведінці та особистості
- На що загрожує недостатність магнію в організмі
Недостатність магнію пов’язують також із хронічним запаленням, яке є одним із факторів старіння. Дослідження також встановлюють зв’язок між дефіцитом магнію та рядом захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера, цукровий діабет 2 типу, серцево-судинні захворювання, мігрень та остеопороз.