Практичні поради, які зменшать сухість ваших очей

сухість очей

Сухість очей – поширена проблема більшості із нас, особливо, хто багато працює за екранами. Як і чому це виникає? Коли у нас недостатньо природних сліз, які зволожують та заспокоюють наше очне яблуко, ваші очі стають сухими.

Сухість очей є неприємним явищем і навіть болісним, ​​найпоширенішими симптомами є печіння, біль і почервоніння. Рекомендовано звернутися до окуліста. Перше, що може вам прописати лікар — це очні каплі, вони імітують справжні сльози. Очні краплі, які називаються штучними сльозами, імітують ваші справжні. Можливо, вам доведеться спробувати кілька, перш ніж ви знайдете той, який вам підійде, але обов’язково проконсультуйтеся із лікарем.

Ми пропонуємо вам ознайомитися із практичними порадами, які ви можете комбінувати й краплями для зволоження, щоб зменшити подразнення та симптоми сухості очей:

1.Частіше моргайте

Частіше моргайте, адже це те, що ми сприймаємо як належне, проте рекомендовано практикувати свідоме моргання, щоб допомогти зволожувати ваше око. Важливо знати, що саме моргання сприяє відновленню слізної плівки, що важливо для захисту від пилу та зволоження очей.

Цікавий факт, що більшість людей зазвичай моргають близько 15 разів за хвилину, але ця середня кількість може зменшитися більш ніж наполовину, якщо ви дивитесь на екран. Ви можете встановити програму, яка буде нагадувати вам регулярно моргати. 

2. Відпочивайте від надмірної роботи за екраном

Люди, які страждають на сухість очей, частіше мають роботу пов’язану з екранами комп’ютерів та інших ґаджетів. Знову ми рекомендуємо вам більше моргати. 

Дотримуйтеся правила 20/20: кожні 20 хвилин закривайте очі на 20 секунд або дивіться на кілька метрів далечінь.

Щоб ваші очі були достатньо зволоженими під час роботи за комп’ютером: розмістіть монітор нижче рівня очей (ваші очі не будуть відкриватися занадто широко, що сприятиме сповільненню випаровування сліз). 

3. Використовуйте теплий компрес

Перш ніж накласти на свої очі теплий компрес, упевніться, що ви очистили свої повіки. Знайдіть ідеальну температуру (не занадто гаряче, але достатньо тепле для терапевтичного ефекту). Застосування вологого теплого компресу до очей може сприяти виробленню більшої кількості ліпідів у повіках, що покращує якість сліз і полегшує деякі симптоми сухого ока. 

4. Їжте більше риби

Споживайте продукти з високим вмістом природних омега-3 жирних кислот, які допомагають залозам, які виробляють жир у ваших очах, працювати краще, що може зменшити подразнення: 

  • лосось
  • тунець
  • сардини
  • форель
  • скумбрія 
  • волоські горіхи
  • рослинні олії (рапсова і соєва)
  • льняне насіння. 

Ви також можете приймати омега-3 жирні кислоти у формі пігулок або таблеток (рекомендовано проконсультуватися із лікарем щодо споживання додаткових поживних речовин).

5. Використовуйте зволожувач повітря та повітряний фільтр

Вітряне, задимлене або сухе середовище може збільшити випаровування сліз і сприяти сухості очей. Особливо в зимовий час рекомендовано мати зволожувач повітря у приміщенні, де ви проводите найбільше часу. 

6. Пийте більшості води

Питна вода допомагає зберегти їх ваші очі вологими. Не чекайте відчуття спраги, щоб випити води. Ви можете поставити собі нагадування, щоб випити склянку води (протягом дня рекомендовано випивати 8-9 склянок води). Уникайте надмірної кількості алкоголю та напоїв, що містять кофеїн. 

7. Носіть сонцезахисні окуляри

Це може захистити ваші очі від сухого вітру, який призводить до швидкого випаровування сліз. Уникайте вдома направленого видування повітря з фена, кондиціонера або вентилятора в очі.

Чому вночі дискомфорт сухості очей збільшується?

Сухість очей може збільшуватися вночі. Це може бути зумовлено втомою очей після тривалого користування їх протягом дня, нічними змінами метаболізму, а також певними захворюваннями.

Використанні джерела:

https://www.webmd.com/eye-health/dry-eye-relief-tips

https://www.everydayhealth.com/dry-eyes/do-it-yourself-ways-manage-dry-eye

https://www.webmd.com/eye-health/dry-eyes-home-remedies

Схожі записи