Чому відволікатися під час їжі погано?
У наш час багатозадачність стала звичним явищем, наприклад, перегляд улюбленого шоу під час їжі, сприяє переїданню. Однак повільне пережовування та смакування кожного інгредієнта – допомагає контролювати вашу вагу та сприяє кращому насиченню їжею. Читайте далі нашу статтю, щоб дізнатися про корисні поради, які допоможуть зменшити відволікання під час їжі.
Як розсіяне харчування може впливати на наше тіло?
Варто зазначити, що голод — не єдиний фактор, що впливає на те, скільки ми їмо. Увага й пам’ять також мають значення. Мозку потрібно близько 20 хвилин, щоб подати умовний сигнал, що він наситився їжею. Якщо ви поспішаєте або їсте неуважно, за цей час легко спожити зайві калорії.
Власне, ви не зосереджені на їжі, мозок не зберігає спогадів про неї. Без цих спогадів ви, ймовірно, захочете їсти знову раніше, ніж це було б потрібно.
Розглянемо поширені види та її вплив на споживання їжі:
- Телевізор: їсти під час перегляду телевізора досить поширена справа, проте програми часто відволікають нас від того, що на тарілці, навіть якщо їжа смачна. Чи траплялося, що ви брали чипси для перекусу, сідали перед телевізором і раптом помічали, що пакет уже порожній?
- Читання книг: споживання одночасно духовної їжі та фізичної – таке собі поєднання, однак знову ж таки ми менше уваги приділяємо страві. Відкладіть книгу та насолоджуйтесь їжею.
- Телефон: наші смартфони стали невіддільною частиною життя, але під час їжі вони сильно відволікають. Розмови чи листування можуть навіть збільшити ризик вдавитися.
Що таке усвідомлене та уважне харчування?
Уважне харчування – це частина ширшого підходу до життя, відомого як усвідомленість. Воно полягає в тому, щоб повністю зосередитися на теперішньому моменті, помічати все, що відбувається всередині вас і навколо вас, включно з їжею.
Під час уважного харчування рекомендовано звертати увагу на колір, запах, смак і текстуру їжі. Уникайте відволікань, таких як телевізор, смартфон, читання або робота за комп’ютером.
Поради, які допоможуть зменшити ваші відволікання під час їжі:
- Вимикайте свої гаджети та інші пристрої, що можуть вас відволікати від розуміння насичення.
- Встановіть таймер на 20 хвилин і використовуйте цей час, щоб повільно з’їсти звичайну порцію.
- Їжте мовчки п’ять хвилин, розмірковуючи над тим, як ця їжа потрапила до вашого столу.
- Відкушуйте невеликі шматочки, ретельно пережовуючи кожен із них.
- Спробуйте їсти лівою рукою, якщо ви правша або навпаки.
- Їжте з родиною або близькими людьми, адже спільне вживання їжі допоможе уникнути спокуси користуватися гаджетами та зроблять процес їди більш усвідомленим.
- Сповільнюйтеся та оцініть рівень голоду перед початком трапези. Їжте повільно, насолоджуйтеся кожним шматочком і зупиніться, коли відчуєте насичення.
- Інколи прийом їжі в іншому місці може зробити його приємнішим. Наприклад, організуйте пікнік у дворі чи на терасі.
Використанні джерела:
https://www.health.harvard.edu/blog/distracted-eating-may-add-to-weight-gain-201303296037
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0195666322002276
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC3607652
https://bodynetwork.com/what-happens-to-your-body-when-you-stop-eating-while-distracted