Рефлекторна алергія на холод

алергія на холод

Холодова алергія або кропив’янка — це реакція шкіри на низькі температури, яка з’являється протягом декількох хвилин після впливу. На ураженій шкірі з’являються сверблячі висипи (кропив’янка).

Симптоми алергії на холод можуть відрізнятися у різних людей. Деякі відчувають незначну реакцію на холод, тоді як інші можуть мати дуже виражену реакцію. 

Холодова кропив’янка найчастіше виникає у молодих людей. Якщо у вас є підозра на такий стан, обов’язково зверніться до лікаря. Лікування зазвичай включає профілактичні заходи, такі як прийом антигістамінних препаратів і уникнення контакту з холодним повітрям і водою.

Причини прояву алергії на холод

Причини холодової кропив’янки точно невідомі. Деякі особи просто мають вкрай чутливі клітини шкіри, можливо, через успадковані фактори, вірусні або патологічні захворювання. У найпоширеніших випадках цього стану, холод спричиняє викид гістаміну та інших хімічних сполук у крові, що призводить до поширення прояву алергії на холод, а в окремих випадках — системної реакції всього організму.

Симптоми алергії на холод

Ознаки та симптоми холодової кропив’янки можуть включати наступне:

 • Тимчасові сверблячі рани (кропив’янка) на ділянці шкіри, які з’явилися від холоду;
 • Погіршення реакції при нагріванні шкіри;
 • Набряк рук при утриманні холодних предметів;
 • Набряк губ від вживання холодної їжі або напоїв.

Ускладнення алергії на холод можуть включати:

Анафілактична реакція, яка охоплює весь організм може призвести до непритомності, швидкого серцебиття, набряків кінцівок або тулуба та стану шоку. Також набряк язика та горла, що може ускладнити дихання.

Симптоми холодової кропив’янки виникають невідмінно після впливу різкого зниження температури повітря або холодної води на шкіру. Вологі й вітряні умови можуть збільшити ризик спалаху симптомів. Тривалість переохолодження зазвичай становить близько двох годин.

Найсерйозніші реакції на холод, як правило, спостерігаються при повному контакті шкіри з холодом, такому, як купання в холодній воді. Ця реакція може призвести до втрати свідомості.

Фактори ризику розвитку алергії на холод

 • Первинно набута холодова кропив’янка найчастіше зустрічається у молодих людей.
 • Менш поширений випадок, коли холодова кропив’янка спричинена основною проблемою зі здоров’ям, такою як гепатит або рак.  
 • Генетика. Цей сімейний тип викликає хворобливі рани та грипоподібні симптоми після впливу холоду.

Профілактика

Дотримуйтеся наступних порад, щоб запобігти алергії на холод:

 • Прийміть безрецептурний антигістамінний засіб перед тим як виходити на  холод.
 • Приймайте ліки за призначенням.
 • Зберігайте захист шкіри від холоду та різких перепадів температури.(Якщо ви плануєте плавати, спершу опустіть руку у воду, щоб переконатися, що не відбувається шкірної реакції).
 • Уникайте споживання холодних напоїв і їжі, щоб запобігти набряку горла.
 • Добре вдягайтеся, максимально закривайте шкіру від впливу холодного повітря.

Пам’ятайте, що дерматолог якнайкраще може допомогти вам ефективно впоратися з цим захворюванням.

Схожі записи