Профілактика серцево-судинних захворювань
Хвороби, що пов’язані із серцево-судинними захворюваннями є виснажливим станом для багатьох людей. Важливо розуміти, що здоров’я нашого серця залежить від вибору способу життя та певних факторів ризику, що роблять деяких людей більш схильними до захворювань. Деякі ризики контрольовані, наприклад, зайва вага вашого тіла; неконтрольовані фактори ризику, наприклад, генетика. Безперечно зміна способу життя може значно зменшити ризик серцевих захворювань. Які ж позитивні зміни способу життя можуть полегшити ваші проблеми зі здоров’ям — читайте у нашій статті.
Відмовтеся від куріння
Куріння — це тихий вбивця та один із можливих факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту. Курець навіть не підозрює, що відбувається з його тілом всередині, а саме: накопичення жирової речовини, або бляшки, в артеріях, що з часом призводить до затвердіння артерій, або атеросклерозу. Ця погана звичка завдає величезної шкоди органам, змушуючи організм курця погано функціонувати. Ба більше, куріння зменшує рівень холестерину та ліпопротеїнів (ліпопротеїди) високої щільності, і підвищує кров’яний тиск, що може спричинити підвищене навантаження на артерії.
Киньте курити, щоб врятувати ваш організм та знизити ризик серцевих захворювань. Людина, яка перестала курити має низький кров’яний тиск та кращий кровообіг, який допомагає збільшенню кисню у вашому організмі. Важливо уникати пасивного куріння (люди, що курять поруч вас) також може негативно вплинути на ваше здоров’я.
Змініть свій раціон
Безумовно, що важливу роль відіграє правильне харчування та дієта. Навіть, якщо ви маєте генетичну схильність до серцевих захворювань, дієта з високим вмістом сирих фруктів і овочів, цільного зерна та омега-3 жирних кислот, які часто містяться в рибі, допомагає запобігати серцевим захворюванням. Намагайтеся уникати (або повністю відмовтеся від їх вживання) продукти, які можуть погано впливати на перебіг вашого захворювання, а саме:
- високий вміст солі та цукру;
- алкоголь;
- продукти з частково гідрогенізованою рослинною олією.
Натомість ви можете знайти для себе ідеальну дієту, яка не буде шкодити вашому здоров’ю, а навпаки — підтримувати його, наприклад, середземноморська дієта:
- вживання зелені, горіхів та оливкової олії, яка є корисним жиром;
- обмеження споживання червоного м’яса до одного-двох разів на місяць;
- збільшення порцій фруктів, овочів і цілозернових продуктів;
- вживання риби двічі на тиждень.
Контролюйте свою вагу та займайтеся фізичною активністю
Ці два поняття логічно пов’язані між собою, адже, щоб підтримувати здорову вагу, потрібно рухатися, а саме займатися спортом. Фізичні вправи важливі для зниження кров’яного тиску та профілактики серцевих захворювань.
Фахівці рекомендують приділяти фізичним вправам щонайменше 30 хвилин на день або 30-60 хвилин більшість днів на тиждень. Пам’ятайте, що ваша фізична активність не обов’язково бути інтенсивною. Порада: ви можете дізнатися, який у вас індекс маси тіла, і використовувати його для встановлення цілей щодо схуднення.
Діабет
На жаль, діабет є серйозним фактором ризику серцевих захворювань. Якщо не проводити лікування, це може негативно вплинути на різні органи організму та призвести до розвитку захворювань периферичних артерій, інсульту та інших ускладнень. Якщо ви маєте діабет, важливо контролювати свій стан, щоб уникнути серцевих проблем.
Заходи профілактики серцевих захворювань для людей з діабетом включають:
- регулярні візити до лікаря;
- дотримання здорового харчування;
- заняття фізичними вправами.
Можливо, вам доведеться приймати ліки для контролю діабету. Однак здоровий спосіб життя може допомогти обмежити вплив діабету і знизити ризик виникнення серцевих проблем.
Зниження артеріального тиску
Високий кров’яний тиск, або гіпертонія, може збільшити навантаження на серцево-судинну систему і сприяти виникненню серцевих захворювань. Високий кров’яний тиск важко виявити.Рекомендовано проконсультуватися зі своїм лікарем та приймати ліки, які вам призначили (ознайомтеся з інструкцією).
Намагайтеся керувати рівнем свого стресу
Вплив стресу на організм для кожної людини є індивідуальним. Стрес може негативно впливати на ваш сон, вам може боліти тіло та голова, а також викликати загальне виснаження. Хронічний стрес може змусити ваше серце працювати на межі можливостей, що погіршує будь-які інші фактори ризику серцевих захворювань, які вже можуть існувати.
Фізична активність є достатньо ефективним способом для зменшення стресу. Повільне зменшення темпу та використання методів розслаблення або дихальних технік, таких як ті, що використовуються в йозі або в медитації, також можуть бути корисними. Проводьте більше часу зі своїми рідними та близькими людьми, щоб знизити рівень тривоги та стресу.