Вправи для очей, які покращують зір

Розслабити очні м’язи і покращити зір, допомігши собі з профілактикою проблем зору? Це все можливе завдяки гімнастиці очей!

Довкола нас чимало техніки з екранами, що потребує напруги очей. Внаслідок чого наші органи зору втомлюються. А це, як наслідок, може призвести до проблем чи як мінімум відвідин окуліста.

Ми можемо зосереджувати погляд на далеких об’єктах чи близьких. Ця здатність доступна частково завдяки ефективній роботі м’язів очей. А очі, як і більшість м’язів людини, можна тренувати, -це корисна діяльність, що позитивно впливає на виконання функцій та на відновлення після тривалого навантаження. Регулярна гімнастика для очей може може допомогти з проблемами фокусування та зняти напруження очей. Вона «вчить» здорові очі «гнучкості». Бо при виявлених астигматизмі, далеко- чи короткозорості, слід звертатись і лікуватись в офтальмолога.

Яку користь має зарядка для очей?

Якщо людина пропускає рядки/слова читаючи з паперу, надто часто заплющує очі, відчуває головний біль, це досить вагомі причини починати гімнастику очей. Вона може змінити на краще

Гімнастика для очей сприяє вирішенню проблеми повороту очей (косоокості) та «лінивому оку» (амбліопії), стеженню за очима (саккадичній дисфункції), зведенню очей (замалій конвергенції).

Довели, що вправи для «лінивих» очей є корисними для виправлення цього дефекту, особливо коли його вчасно виявили чи діагностували.

Вправи для очей при короткозорості

Усього 5-10 хвилин на день спеціальної гімнастики для очей допомагають відновити зір на початковій стадії короткозорості у дітей і дорослих, а також при помилковій короткозорості, так званому «ледачому оці».

Щоб отримати очікуваний ефект, гімнастику потрібно виконувати щодня, поєднуючи з масажем обличчя і повік, а також легкою розминкою для шиї і хребта.

Дотримуйтесь основних правил профілактики короткозорості:

  • працюючи за комп’ютером, робіть перерви кожні півгодини,
  • періодично дивіться вдалину,
  • забезпечте хороше освітлення під час читання,
  • не читайте лежачи або з маленьких екранів телефону,
  • особливо уникайте читання в транспортних засобах, що рухаються.

Вправи при далекозорості

При далекозорості ви без проблем бачите дорожні знаки під час руху і можете легко читати дошку, навіть сидячи на задніх сидіннях на лекції. Але спроба читати газету або друкувати на комп’ютері змушує вас примружитися, щоб розрізнити розмиті слова.

Чи можна вилікувати далекозорість за допомогою вправ для очей?

Вправи для очей існують вже понад 100 років і можуть допомогти при певних захворюваннях очей, таких як перехрещені очі або ліниве око. Але лікарі погоджуються, що вони не ефективні для лікування далекозорості, короткозорості чи астигматизму, про що стверджує Американська академія офтальмологів. Немає достатньо наукових доказів, аби підтвердити використання вправ для очей для лікування далекозорості. Вправи для очей не можуть допомогти при далекозорості, оскільки ви не можете змінити кривизну ока за виконуючи їх.

Профілактика втоми очей під час роботи за комп’ютером

Працюючи за комп’ютером, важливо через кожних 20-30 хвилин робити перерву в роботі. Під час перерви практикуйте гімнастику для очей. Також стежте за вашою поставою і якістю освітлення, не читайте з маленьких або екранів, що дуже мерехтять. До речі, частоту мерехтіння у техніці можна змінювати, відповідні налаштування має більшість сучасних комп’ютерних екранів.

Вправи для очей для покращення зору

Пальмінг

Вправа, що допомагає розслабити м’язи навколо очей, зменшити втому очей. Вправа, виконавши яку зменшиться втома очей і розслабляться м’язи навколо них.

Для початку слід розігріти долоні простим потиранням. Закрийте очі і покладіть на праву долоню на праву вилицю, аналогічно і з лівої сторони. Обхопіть рукою кожне око і глибоко дихайте протягом п’яти хвилин.

Моргання

Коли ми проводимо час за екранами, частота моргання нижча. Це може спричинити пересихання очей, викликати відчуття піску в очах, подразнення і втоми.

Під час моргання ми зволожуємо та очищаємо очі. Тому моргати корисно.

Вправа на моргання: заплющити очі на 2-3 секунди. У цей час повіки можна свідомо щільно стиснути для додаткової стимуляції слізних залоз. Повільно розслабити і відкривати повіки. Повторити це 4-5 разів через кожні 30 хвилин роботи за екраном.

Відтискання від олівця

Ця вправа вчить очі рухатися назустріч, дивлячись на близький предмет.

Тримайте олівець на відстані витягнутої руки. Зосередьтеся на кінчику гумки. Якщо на ній є буква, сфокусуйте її, щоб вона була розбірливою. Тепер повільно перемістіть олівець до носа, тримаючи в фокусі гумку чи букву. Якщо почне двоїтись, відведіть олівець від очей. Повторіть вправу кілька разів.

Далекий і близький фокуси

Чергування фокусу зору на приближеному, а потім віддаленому предметах допомагає тренувати вміння фокусуватись, щоб правильно включатися та розслаблятися.

Тримайте великий палець на відстані 25 сантиметрів від обличчя і зосередьтеся на ньому зір впродовж 15 секунд. Крім того, ви можете тримати поруч об’єкт з буквою на ньому, щоб краще задіяти ваше вміння фокусування. Через 15 секунд переведіть погляд на ціль на відстані 6 метрів і знову утримуйте фокус протягом 15 секунд. Поверніться до великого пальця. Повторіть кілька разів.

Фігура «Вісімка»

Відстеження об’єктів можна тренувати за допомогою вправи «Вісімка».

Виберіть точку на підлозі на відстані 3 метри від себе. Очами обведіть уявну вісімку. Продовжуйте 30 секунд, потім змініть напрямок руху очей на протилежний.

Правила 20-6-20

Коли ми напружуємо очі для роботи зблизька, наше вміння фокусуватись може погіршитись. Наші очі також можуть пересихати. Планування регулярних перерв допомагає трохи полегшити це напруження.

Правило 20-6-20 легко запам’ятати: через кожні 20 хвилин близької роботи зробіть перерву. Подивіться на ціль на відстані 6 метрів від вас протягом 20 секунд. За хвилину можете повернутися до роботи з близькими об’єктами.

Струна Брока

Цей спосіб тренувати зір винайшов швейцарський медик Фредерік Брок. Його можна використовувати для різноманітних вправ для тренування зору.

Щоби налаштувати струну Брока, візьміть невелику мотузку. Зав’яжіть петлю на обох її кінцях. Надягніть на неї три намистини чи інших схожих за розміром предмети, що можна буде пересувати на мотузці (ґудзики). Зафіксуйте одну петлю на клямці дверей. Першу намистину розташуйте поблизу клямки. Другу, середню намистину, розташуйте на відстані 50 см – 1 м 50 см від вас. Третя, найближча намистина, має бути на відстані 15 см від вашого носа. Тримайте струну прямо під носом. За допомогою струни Брока можна виконувати послідовність вправ, щоб тренувати очі на відстеження, вирівнювання та фокусування погляду.

Чи є протипоказання щодо гімнастики очей?

Попри те, що зарядка для очей може бути корисною, варто пам’ятати, що вправи не можуть вирішити будь-яку проблему очей. Також важливо регулярно відвідувати офтальмолога для проведення комплексних оглядів, щоб переконатися, що відсутні серйозніші причини (наприклад, глаукома), що викликають проблеми із зором.

Схожі записи