Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт або рожеве око виникає, коли біла частина ока набуває рожевого кольору через запалення. Причина такого стану через набряк і збільшений кровотік у судинах ока. Кон’юнктивіт поширений серед людей будь-якого віку, але зазвичай не є серйозною хворобою і легко лікується. Читайте далі, щоб дізнатися про основні симптоми та лікування запалення ока.

Вивихи суглобів: перша допомога

Вивихи суглобів: перша допомога

Вивих стається, коли кістки в суглобі зміщуються зі свого природного положення. Така травма може трапитися в будь-якому суглобі тіла, найчастіше внаслідок нещасних випадків або спортивних ушкоджень. Ніколи не намагайтеся самостійно вправляти вивихнутий суглоб – це може призвести до ускладнень. Читайте далі, щоб дізнатися про основні симптоми та першу допомогу при вивиху.

Середній отит (інфекція вуха)

Середній отит (інфекція вуха)

Середній отит — це інфекція середнього вуха, яка спричиняє запалення і накопичення рідини за барабанною перетинкою. Хоча інфекція може виникнути у будь-кого, найчастіше вона трапляється у маленьких дітей. У більшості випадків відвідувати лікаря не потрібно, оскільки вушні інфекції можуть минати самостійно протягом 3-5 днів.

Грип: симптоми, лікування та профілактика

Грип: симптоми, лікування та профілактика

Грип — це вірусна інфекція носа, горла та легень, яка вражає дихальну систему. Симптоми часто включають гарячку, біль в голові та тілі, кашель і нежить. Більшість людей одужують самостійно, але іноді грип може спричинити небезпечні ускладнення.

Що таке грижа міжхребцевого диска?

Що таке грижа міжхребцевого диска?

Грижа міжхребцевого диска виникає, коли желеподібний центр диска прориває зовнішнє кільце. Це може спричинити біль, оніміння чи слабкість у шиї, спині або ногах. У більшості випадків грижа проходить самостійно за 4–6 тижнів. Читайте далі, щоб дізнатися про причини, симптоми та лікування грижі міжхребцевого диска.

Аденовіруси

Аденовіруси

Аденовіруси — це віруси, які можуть викликати як легкі, так і серйозні інфекції в організмі людини та навіть тварини. Найчастіше вони вражають дихальні шляхи, спричиняючи симптоми, схожі на застуду або грип. У більшості випадків ці інфекції проходять легко і потребують лише лікування симптомів. Читайте далі, щоб дізнати про основні симптоми та лікування проти аденовірусів.

Що робити, якщо защемило нерв?

Що робити, якщо защемило нерв?

Синдром защемлення нерва виникає, коли нерв затискається. Зазвичай нерв здавлюється між зв’язкою і кісткою. Повторювані рухи можуть викликати защемлення нерва або невропатію, що проявляється слабкістю в кінцівках, онімінням, болем чи поколюванням. Синдром зап’ястного каналу є найбільш поширеним типом синдрому здавлення нерва. Читайте далі, щоб дізнатися детальніше про причини та методи полегшення неприємних симптомів. 

Чому відбувається оніміння стоп і ніг?

Чому відбувається оніміння стоп і ніг?

Оніміння або поколювання в ногах може нагадувати відчуття після тривалого сидіння в незручній позі чи втоми від довгого стояння. Зазвичай це не є серйозною проблемою, але іноді може вказувати на защемлення нерва, грижу міжхребцевого диска чи хронічні захворювання, як-от діабет або вовчак. Оніміння може проявлятися в одній нозі, нижче коліна, на стегні або з одного боку тіла. Зазвичай лікування оніміння залежить від причини. У цій статті ми розглянемо деякі причини, симптоми та методи лікування оніміння стоп і ніг.

Справжня поліцитемія 

Справжня поліцитемія 

Справжня поліцитемія — рідкісний вид раку крові, що змушує кістковий мозок виробляти надто багато еритроцитів, що згущує кров, уповільнюючи її рух і підвищуючи ризик утворення тромбів. Захворювання розвивається повільно і може залишатися непоміченим роками, часто його виявляють під час аналізу крові. Без лікування справжня поліцитемія може бути небезпечною, але своєчасна медична допомога зменшує симптоми та ризик ускладнень.

Чому відбувається втрата смаку?

Чому відбувається втрата смаку?

Агевзія – медичний термін, який означає повну втрату відчуття смаку. Втрата смаку може бути спричинена через вік, інфекціями, вживанням певних ліків, нестачею поживних речовин або іншими чинниками. Це також один із можливих симптомів COVID-19. У більшості випадків відновити смак допомагає лікування основної причини втрати смаку.