Як позбутися лупи?

як позбутись лупи

Більшість людей часто зіштовхуються із появою лупи. Цей неприємний стан характеризується появою білих часточок шкіри, а також може заважати у повсякденному житті свербінням. Лупа або себорейний дерматит вважається неінфекційним захворюванням волосяної шкіри голови.

Чому з’являється лупа?

Перш за все поява лупи на вашій шкірі голови може бути пов’язане із інтенсивним розмноженням грибка Malassezia на шкірі голови. Цей грибок насправді присутній на шкірі у всіх людей, але у деяких він може спричинити подразнення та розвиток себорейного дерматиту.

Основні причини:

 • Рівень шкірного жиру не є збалансованим. (Надмірне виділення жиру може створювати умови для розмноження грибка Malassezia);
 • Стрес. (Вплив на нормальне функціонування імунної системи, що збільшує ризик розвитку себорейного дерматиту);
 • Зміни рівня гормонів. (Вплив на збалансованість шкірного жиру, особливо під час підліткового періоду, вагітності або менопаузи);
 • Неправильний догляд за волоссям. (Використання  шампунів, кондиціонерів або стайлінгових засобів, які вам не підходять і можуть подразнювати шкіру голови);

Важливо додати, що лупа може бути також симптомом інших захворювань, таких як псоріаз, алергія або дерматит.

Чим лікувати лупу?

 • Олія чайного дерева

Властивості олії чайного дерева можуть бути корисними для лікування себорейного дерматиту і зменшення лупи. Дослідження показали, що ця олія має антимікробні, протигрибкові та протизапальні властивості.

Однак, варто зазначити, що олія чайного дерева може спричинити подразнення у людей з чутливою шкірою. Щоб уникнути цього, рекомендується розведення олії чайного дерева в базовій олії, такій як кокосова або оливкова, перед нанесенням на шкіру. Це допоможе зменшити концентрацію олії та ризик подразнення.

 • Кокосова олія

Кокосова олія може покращити гідратацію вашої шкіри та зменшити сухість і свербіж, тим самим борючись із симптомами екземи та лупи.

 • Алое вера

Алое вера має антибактеріальні та протигрибкові властивості, які можуть зменшити запалення та симптоми лупи, але для цього необхідні додаткові дослідження.

Сік алое вера широко використовується у мазях для шкіри, косметиці та лосьйонах. Він достатньо зволожує шкіру та зменшує її сухість. Також він може бути корисним при лікуванні псоріазу та герпесу.

 • Мінімалізуйте рівень стресу

Стрес є однією із причин, чому ви можете мати лупу. Безумовно, що стрес може послабити вашу імунну систему та знизити здатність організму боротися з інфекціями, які викликають лупу. 

 • Яблучний оцет 

Яблучний оцет використовується як природний засіб для боротьби з лупою. Вважається, що кислотність оцту сприяє відлущенню відмерлих клітин шкіри голови.

Якщо ви хочете спробувати яблучний оцет, ви можете додати кілька ложок до свого шампуню або змішати його з ефірними оліями й нанести на волосся. Проте слід пам’ятати, що оцет і ефірні олії можуть викликати подразнення шкіри голови, тому рекомендується зробити тест на чутливість, наносячи невелику кількість засобу на невелику ділянку шкіри заздалегідь.

 • Аспірин

У багатьох шампунях проти лупи можна знайти такий компонент як  саліцилова кислота. Ця речовина, яка є ключовим компонентом аспірину, відома своїми протизапальними властивостями. Крім того, саліцилова кислота допомагає відлущувати відмерлі клітини шкіри.

Якщо ви хочете спробувати домашній засіб проти лупи, ви можете подрібнити дві таблетки аспірину і додати цей порошок до вашого шампуню перед миттям волосся.

 • Омега-3 

Мембрани клітин формуються за допомогою омега-3 жирних кислот, які відіграють вирішальну роль у роботі серця, імунної системи та легенів.

Омега-3 жирні кислоти також мають велике значення для здоров’я шкіри. Вони впливають на регулювання вироблення шкірного жиру, підтримують баланс вологості шкіри, сприяють швидшому загоєнню ран і запобігають передчасному старінню. 

 • Пробіотики

Пробіотики сприяють посиленню імунної функції. Природними пробіотиками є йогурти, різноманітні квашені продукти. Відповідно, організм починає протидіяти грибкам, відтак зменшується вираженість лупи.

 • Харчова сода

Харчова сода може легко відлущувати відмерлі клітини шкіри та мати протигрибкову дію. Відомо, що використання ванн з харчовою содою значно зменшує свербіж і подразнення шкіри вже протягом двох-трьох тижнів. Ці властивості соди часто використовують при лікуванні псоріазу та атопічного дерматиту.

Коли звернутися до лікаря?

Зверніться до дерматолога або до сімейного лікаря, щоб він міг змогу провести огляд та діагностику проблеми та назначити вам правильне лікування.

Зверніться до лікаря, якщо:

 • лупа супроводжується сильним свербінням або подразненням шкіри;
 • лупа поширюється на великі ділянки шкіри або впливає на області, які важко приховати або які особливо обтяжують ваше повсякденне життя;
 • лупа супроводжується іншими симптомами (випадання волосся, запалення, пухлини або болісність);
 • лупа не покращується або погіршується після використання домашніх засобів або без рецепта доступних препаратів.

Схожі записи