Як обережно видалити бджолине жало? 

Як обережно видалити бджолине жало?

Якщо вас ужалила бджола, обережно видаліть жало, промийте уражене місце та прикладіть лід, щоб зменшити набряк. У більшості випадків простих домашніх засобів часто достатньо для полегшення симптомів, але якщо з’являються ознаки анафілаксії, слід негайно звернутися до лікаря.

У цій статті ми розглянемо прості та безпечні методи видалення жала та лікування ураженої ділянки після укусу, які допоможуть полегшити ваші симптоми. 

Безпечні способи видалення бджолиного жала

Насправді думки різняться щодо того, як правильно видаляти бджолине жало. Дехто вважає, що краще зішкребти його, щоб запобігти потраплянню отрути в організм, інші кажуть, що достатньо просто схопити й витягти жало.

Більшість медиків погоджуються, що важливо видалити жало якнайшвидше. Але варто обережно це робити, щоб не видавити у шкіру додаткову отруту.

Розгляньмо безпечні методи видалення бджолиного жала:

Жало бджоли не гладке, а має зубці, які затримують його в шкірі. Існує два способи видалення:

  • Зішкребти: найкраще зішкрібати жало за допомогою нігтя або твердого предмета, як-от кредитна картка чи пластиковий ніж.
  • Витягнути: витягувати жало пальцями чи пінцетом не рекомендують через можливість потрапляння додаткової отрути, хоча дослідження сумнівні.

Якщо ви знаходитеся близько вулика, то відступіть від нього якомога далі, щоб уникнути атаки інших бджіл. Також будьте обережні, щоб не залишити частину жала в шкірі та уникнути у майбутньому ускладнень, наприклад, інфікування або алергії. Перед тим як видалити жало, краще розтягніть шкіру, щоб полегшити цю процедуру. 

Як лікувати місце ужалення?

  • Обережно промийте навколо укусу водою з милом, щоб видалити отруту та зменшити ризик інфекції. Якщо частина жала залишилася в шкірі, акуратно витягніть її пінцетом і знову промийте місце.
  • Прикладіть холодний компрес на 10-15 хвилин для зменшення набряку та болю. Якщо біль не проходить, повторіть через 10 хвилин.
  • Підніміть уражену ділянку, щоб зменшити набряк.
  • Для полегшення болю використовуйте знеболювальні препарати, такі як ацетамінофен або ібупрофен. Антигістамінні засоби та алое допоможуть зменшити свербіж і набряк.

Що робити, якщо у вас виникла алергія після ужалення?

Якщо ви підозрюєте анафілаксію, негайно зверніться до лікаря. Зазвичай, більшість людей не мають серйозних симптомів після укусу бджоли, лише дискомфорт та неприємний свербіж в місці укусу. Легкі алергічні реакції можуть викликати сильніший набряк і почервоніння.

Якщо у вас сильна алергія на бджолиний токсин або вас вкусили кілька разів, реакція може бути серйознішою. В рідкісних випадках укуси бджіл можуть спричинити анафілаксію — небезпечну для життя алергічну реакцію, яка вимагає негайної медичної допомоги.

Основні симптоми анафілаксії:

Які ще комахи можуть жалити? 

Тільки бджоли залишають свої жала в шкірі, оскільки їх жало має зубці, які дозволяють йому відламатися після укусу. Тому бджоли можуть вжалити лише один раз.

Оси й шершні мають гладкі жала, які не залишаються в шкірі, що дозволяє їм жалити кілька разів. Якщо жало оси чи шершня все ж залишилося в шкірі, видаліть його так само як і жало бджоли.

Використанні джерела:

https://health.clevelandclinic.org/how-to-remove-bee-stinger

https://www.verywellhealth.com/bee-stinger-not-seen-under-the-skin-1298258

https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-bee-stings

Схожі записи