Як позбутись жирного волосся?
Жирність волосся має два аспекти: естетичний і медичний. А у когось можливий і психологічний. І просто правильного догляду за вашою зачіскою не буде достатньо. Трохи знань, регулярних усвідомлених дій допоможуть змінити ситуацію на краще.
У нашій шкірі є шар сала, – саме воно і є тим жиром, що ми відчуваємо на волоссі голови. Цей жир є понаднормовим, і якщо наш організм «видав назовні» його забагато, це іноді є ознакою основного захворювання.
У деяких випадках волосся здається жирним одразу після миття. Це уже наслідок неправильного догляду чи взагалі недогляду.
Чому волосся швидко жирніє?
Жир на волоссі надходить із сальних залоз, що є у корені кожної волосини. Залози виробляють жирну речовину (шкірне сало), що рухається вгору для зволоження шкіри і волосся. Це є способом підживити і захистити їх. Якщо діяльність залоз порушена, наслідком будуть проблеми зі шкірою та волоссям.
У деяких випадках може знадобитися допомога медика, щоб знежирювати шкіру голови. Лікар допоможе вам дізнатись першопричину проблем зі шкірою голови та призначити ліки або засоби догляду за нею, виписати рецепт.
Що робити, коли волосся швидко жирніє?
Основні поради, якщо дуже швидко жирніє волосся:
- Підберіть спеціальний шампунь для жирного волосся. Він може очищувати шкіру голови і волосся без додаткового зволоження. Мийте волосся не частіше одного разу на добу, у деяких випадках варто спробувати миття через день. Часте миття може призвести до надмірної “відповіді” сальних залоз – вони вироблятимуть більше шкірного сала, щоб компенсувати наслідки частого миття. Відтак воно швидко виглядатиме жирним.
- Також варто звернути увагу на шампуні з цинком (знищує бактерії, грибки) та саліциловою кислотою (усуває зайвий жир і лупу). Втім, ці засоби перш за все для хворих на себорейний дерматит.
- Зважайте на рухи, – їх сили має бути вдосталь, аби помити, та слід зважати, що перебільшені зусилля подразнять шкіру. Як наслідок, це може стимулювати сальні залози і змусити їх виробляти більше шкірного сала.
- Ретельно сполосніть волосся перед виходом з душу. Залишки шампуню (іншого засобу) можуть створити непомітну “плівку” на вашому волоссі, одразу зробивши його жирним.
- Користуйтеся кондиціонерами волосся зважено. Його слід наносити на кінчики волосся. Він не для шкіри голови. Це засіб повернення вологи волоссю, попередження його заплутаності. Кондиціонер може зробити ваше волосся жирним і прискорити накопичення жиру. Легкий кондиціонер може допомогти поповнити і збалансувати вологу на шкірі голови, не переводячи її в режим надмірного виробництва жиру.
- Намагайтеся не розчісувати і не торкатися волосся без потреби. Часте розчісування вважають стимулом залоз виробляти більше шкірного сала. Дотики до волосся руками, – спосіб додати до волосся жиру з них.
- Мийте голову після тренувань та іншої фізичної активності.
- Волосся краще висушити на повітрі. Таким чином ви уникнете пошкодження від перегріву.
- Очистіть щітку, гребінець. Ваша щітка може бути повна засобів для стайлінгу (укладки), масел, що можуть забруднити пасма волосся вже відразу після миття. Очистіть інструменти для укладання невеликою кількістю шампуню або м’якого мила, щоб видалити ці накопичення. Так само очищайте з гребінця залишки волосся після кожного розчісування.
Крім того, є предмети щоденного вжитку, звідки на волосся може потрапляти жир: рушники для волосся, гребінці, шарфи, головні убори, постіль тощо. На них речовина потрапляє з голови і накопичується.
Засіб проти жирного волосся – сухий шампунь
Знизити жирність волосся може сухий шампунь чи порошок, що вбирає жири. Ці косметичні засоби поглинають зайві жири, маскують запахи і надають зачісці додатковий об’єм. Кукурудзяний крохмаль або дитяча присипка – домашні замінники сухого шампуню в екстремальних умовах. Для темного волосся можна спробувати какао-порошок.
Як вибрати шампунь для жирного типу волосся?
Певні речовини у складі шампуню для жирного волосся сприяють зв’язуванню шкірного сала з водою, що дозволяє видалити надлишок жиру під час миття:
- лаурет сульфат;
- лаурилсульфат;
- саркозини;
- сульфосукцинати.
Вони, втім, у деяких ситуаціях надто висушують волосся, а це веде до ламкості. Людям із сухим, пошкодженим чи фарбованим волоссям слід обрати м’якший шампунь (може підійти навіть дитячий) і ретельно очищати волосся не частіше, ніж раз на 3-4 дні. Зволожуючий кондиціонер на волоссі після миття (окрім коріння волосся і шкіри голови) може допомогти утримувати вологу, і шкіра не ставатиме жирною.
Глибоко очищуючий шампунь для волосся, що швидко жирніє
Від типу волосся може залежати наскільки швидко воно жирніє. Так, пряме чи тонке найімовірніше виглядатиме жирним, поруч з густим чи кучерявим. Використання спеціального глибоко очищуючого шампуню також може допомогти покращити вигляд волосся. Маска з кокосовою олією теж може допомогти зняти жир зі шкіри голови та коренів волосся, при цьому дає глибоке зволоження.
Косметичні засоби, що додають жирності волоссю
Якщо шкіра виробляє зайвий жир, то використання засобів для укладання зачіски на масляній основі погіршить ситуацію. Аби уникати їх застосування, перегляньте складники і не користуйтесь лаком для волосся, спреєм, піною чи мусом для укладання зачіски, що має штучні складники. На ринку вже доступні органічні засоби.
Багато засобів (шампуні, кондиціонери, креми та засоби для укладання), виготовлені з використанням силікону, щоб допомогти розгладити волосся та додати блиск. Якщо компонентами є диметикон, циклометикон, амодиметикон тощо, їх також не варто наносити на жирне волосся.
Як харчування впливає на жирність волосся?
Дієта може зіграти роль у надлишковому виробленні шкірного сала. Так, їжа впливає на гормональний фон організму, а це – на надлишок шкірного сала. Якщо простими словами, то менше солодкого, – більше овочів, зелені, цільнозернових злаків.
Загалом, проблема жирного волосся може бути пов’язана з недоліками у догляді за волоссям, надмірним виробленням шкірного сала, факторами навколишнього середовища або станом здоров’я. Переважно проблему можна легко вирішити, підібравши шампунь та легкі, нежирні засоби догляду. Якщо домашнє лікування не виявилося ефективним, варто звернутися до лікаря або дерматолога, щоб вчасно встановити причину та підібрати відповідне лікування.