Як правильно доглядати за кутикулою?
Кутикулою називається прозорий шар шкіри, що знаходиться уздовж нижнього краю нігтя на руках або ногах, відомого як нігтьове ложе. Вона захищає новий ніготь від бактерій, коли той росте з кореня. Власне, ця зона дуже чутлива і схильна до пересихання, пошкоджень та інфекцій. Тому важливо забезпечувати належний догляд, підтримувати чистоту та зволоження, щоб зберігати здоров’я нігтів. Як правильно доглядати за кутикулою – читайте у нашій статті.
Поради щодо правильного догляду за кутикулою:
- Не обрізайте кутикулу
Лікарі застерігають, що це відкриває шлях для інфекцій та подразнень. Видалення кутикули може призвести до проблем із нігтями, включаючи виступи, білі плями чи лінії. Також зараження може перешкоджати правильному росту нігтя.
- Апельсинові палички допоможуть
Якщо хочете, щоб нігті виглядали довшими, обережно відсувайте кутикулу апельсиновою паличкою, замість того щоб обрізати її. Деякі люди хвилюються, що без обрізання кутикула буде надмірно рости, але це міф. Перехід до використання апельсинової палички є безпечним і розумним рішенням.
- Уникайте грубих майстрів манікюру
Надмірна маніпуляція з кутикулою може призвести до інфекції, званої пароніхією, яка проявляється почервонінням і болем навколо нігтів. Перед процедурою попередьте майстра, що хочете лише обережного відсування кутикули апельсиновою паличкою. Якщо вони діють занадто грубо, не соромтеся попросити їх зупинитися.
- Уникайте різних засобів, які можуть сушити
Часте миття посуду та використання рідини, що містить ацетон для зняття лаку висушують руки, нігті та кутикули. Рекомендовано мити посуд у рукавичках і обирати засоби без ацетону.
- Не забувайте зволожувати кутикулу
Кутикула – це шкіра, тож її важливо зволожувати. Підходить будь-який крем: після нанесення на руки просто втирайте його в кутикули.
Що робити, якщо ваша кутикула на нігтях пошкодилась?
Кутикула – це ніжна частина шкіри, яка може пошкодитися, якщо її кусати або обрізати. Як ми писали вище, що через обрізання кутикули може існувати ризик зараження, яке викликають бактерії, відомі як пароніхія. Це призводить до почервоніння, набряку та болю навколо нігтя. Якщо не лікувати, нігті можуть почати рости неправильно, жовтіти, зеленіти чи навіть відпадати.
Легкі інфекції можна лікувати вдома, замочуючи ніготь у теплій воді на 15 хвилин кілька разів на день. Якщо немає покращення, зверніться до дерматолога. Можливо, знадобиться невеликий надріз або антибіотики для лікування.
Використанні джерела:
https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/are-cracked-cuticles-harmful
https://www.webmd.com/beauty/features/caring-for-your-cuticles