Правильний догляд за нігтями
Чи ви правильно доглядаєте за своїми нігтями? Спробуйте уважно оглянути свої нігті. Чи вони виглядають міцними й здоровими, чи ви помічаєте на них подряпини, вм’ятини, або ділянки з незвичайним кольором або формою? Багато проблем з нігтями можна уникнути, дотримуючись правильного догляду за ними. У цій статті, ми підготували поради, які потрібно знати для того, щоб ваші нігті завжди були в ідеальному стані.
Нігті: що нормально, а що ні?
Нігті — це рогові пластинки, що складаються з кератину. Вони ростуть з кореня нігтя, розташованого під кутикулою. Здорові нігті мають гладку поверхню, однорідний колір і структуру. На них не повинно бути ямок, борозен, плям або змін кольору.
Іноді на нігтях можуть з’являтися вертикальні гребені. Вони не є небезпечними й зазвичай стають більш помітними з віком. Білі лінії або плями на нігтях можуть бути наслідком травми. Вони також не є небезпечними й з часом проходять, коли ніготь відростає.
Проте, деякі стани нігтів можуть бути ознакою серйозного захворювання. Якщо ви помітили будь-які з наступних змін, зверніться до лікаря або дерматолога:
- Зміна кольору нігтів (знебарвлення всього нігтя або темна смуга під нігтем);
- Зміна форми нігтів, наприклад, викривлення нігтів;
- Зміна товщини нігтів, наприклад, витончення або потовщення;
- Відділення нігтя від навколишньої шкіри;
- Кровотеча навколо нігтів;
- Набряк або біль навколо нігтів;
- Відсутність росту нігтів.
Як доглядати за нігтями, щоб вони мали здоровий вигляд?
Щоб ваші нігті виглядали якнайкраще дотримуйтеся наступних порад:
- Щоб запобігти розмноженню бактерій під нігтями — варто тримати нігті сухими та чистими. Важливо знати, що повторний або тривалий контакт з водою може призвести до розшарування нігтів;
- Одягайте гумові рукавички з бавовняною підкладкою, коли миєте посуд, прибираєте або використовуєте хімічні засоби;
- Важливо дотримуватися належної гігієни своїх нігтів. Використовуйте гострі манікюрні ножиці або кусачки. Підстригайте нігті прямо впоперек, а потім заокруглюйте кінчики м’яким вигином;
- Використовуйте крем для зволоження шкіри та олійку для зволоження кутикули. Якщо ви користуєтеся лосьйоном для рук, втирайте лосьйон у нігті та кутикулу;
- Застосування засобу (наприклад, прозорий лак) для зміцнення нігтів.
Біотин може допомогти зміцнити слабкі або ламкі нігті. Поговоріть зі своїм лікарем про те, чи підходить вам цей водорозчинний вітамін.
Що не можна робити у догляді за нігтями
- Не гризіть та не обдирайте нігті (це може пошкодити нігтьове ложе і призвести до інфекції);
- Не висмикуйте задирки (ви можете відірвати живу тканину, замість цього акуратно обрізайте задирки);
- Обмежте використання рідини для зняття лаку (вибирайте засоби без ацетону);
- Не ігноруйте проблеми (якщо у вас є проблеми з нігтями, які не проходять самі по собі або пов’язані з іншими ознаками й симптомами, зверніться до лікаря).
Як зробити манікюр і педикюр безпечними та корисними?
Якщо ви хочете, щоб ваші нігті були здоровими та красивими, важливо дотримуватися кількох правил при відвідуванні салону краси:
- Обирайте салон з ліцензією. Це гарантує, що майстри пройшли відповідну підготовку та використовують безпечні методи.
- Не видаляйте кутикулу. Кутикула захищає нігтьову пластину від інфекцій.
- Переконайтеся, що інструменти стерилізовані. Майстер повинен використовувати одноразові інструменти або належним чином стерилізувати багаторазові.
- Запитайте про процедуру очищення ванночки для ніг. В ідеалі, ванночка повинна дезінфікуватися спеціальним розчином після кожного клієнта.